
13:11, 28 жовтня 2021 р.
У Рівному заборонили торгувати "з землі". Щоправда, поки на період "червоної зони"

Тема стихійної торгівлі в Рівному не нова. Про неї багато писали, знімали сюжетів. Однак, віз, як то кажуть, і нині там. Попри те, що дирекція ринків запевняє, що зі "стихійниками" опстійно борються, залучаючи поліцію, журналісти неодноразово бачили, як контролери продавали квитки продавцям, які торгували молочними продуктами, ягодами, овочами і фруктами та навіть тушками курей та кролів, рибою з "газетки" на дорозі. Вулиця Шевченка, Базарна тощо рясніє такими "торговими точками". Однак в період карантину міська влада, вочевидь, перестала закривати очі на таку торгівлю.
У Рівному заборонили торгівлю на стихійних ринках та ярмарках. Таке рішення прийняли на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС. Заборона діятиме на період "червоної" зони. Тобто протягом трьох тижнів, повідомив заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук.
- Динаміка захворюваності на коронавірус не дає оптимізму. Тому були прийняті заходи, які обмежують активність, зокрема прийнято рішення призупинити ярмаркову торгівлю та торгівлю в несанкціонованих місцях. Основна відповідальність за зупинення цього процесу буде покладена на правоохоронні органи, - каже посадовець.
Крім того, за його словами, було наголошено на дотриманні санітарно-протиепідемічних вимог на усіх ринках міста. Зокрема організувати окремі входи та виходи.
- Якщо цього не буде, то ми проведемо ще одне засідання стосовно обмеження їхньої діяльності. Треба розуміти, що треба зосередитися на тому, щоб зменшити скупчення людей та проконтролювати дотримання вимог санітарно-епідемічних норм. Нагадаю, що саме такі заходи минулого разу, коли був пік захворюваності, саме жорсткий контроль за масковим режимом, дистанцією, обробкою рук і так далі, дали свої результати. Рівне вийшло з одними із найкращих показників, - додав Юрій Поліщук.
Нагадаємо:
Купуючи продукти харчування на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють.
Торгівля продуктами харчування в невстановлених місцях в Україні незаконна і контроль за незаконною торгівлею здійснюється відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні порушення, де передбачено накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок або торгівельний майданчик. Саме там знаходиться державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання. Відповідальна особа ринку не має права надавати місця на торгівлю без висновків лабораторії, а фахівець лабораторії у свою чергу відповідає за якість продукції, що пройшла експертизу. Якщо, наприклад, взяти молоко та молочні продукти, то продавці повинні постійно надавати їх на перевірку. І при цьому власник корови повинен мати ветеринарну довідку про стан здоров’я тварини, від якої отримано молоко і де вказано, чи досліджувалась вона на мастит, лейкоз та бруцельоз – хвороби, які можуть передаватись і людям. Якщо це реалізатор, то в нього має бути санітарна книжка із записами про обов’язкові медичні огляди. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і не завжди мають відоме походження – іноді пляшки збирають на смітниках. Такі вимоги до торгівлі даними продуктами пов’язані з їх небезпечністю для здоров’я у випадку неналежного зберігання цього товару, отримання молока від хворої худоби, купування його у нездорового продавця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...