09:49, 27 жовтня 2021 р.
Що з пасажирськими перевезеннями у Вараші?
На офіційному вебсайті Рівненської облдержадміністрації опублікована інформація про те, що 23 жовтня, було прийнято рішення про перехід Рівненської області до «червоної зони» карантину з вівторка, 26 жовтня. При цьому обласною комісією ТЕБ та НС рішення про призупинення роботи громадського транспорту на внутрішньообласних маршрутах не приймались. А яка буде ситуація на місцевих маршрутах? Про це ми запитали у дотичних до питання осіб.
Начальник управління інфраструктури і промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра наголосив, що на даний час перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міжобласного сполучення здійснюється лише при наявності у водіїв та пасажирів сертифікату вакцинації чи негативного результату ПЛР тесту або експрес-тесту, але у зв'язку із віднесенням Рівненської області до «червоної» зони, при перевезенні пасажирів на внутрішньообласних автобусних можуть бути застосовані обмеження, які вже діють на міжобласних маршрутах.
Закоментарем з приводу можливої проблеми для перевізників ми звернулись до Людмили Качинської, директорки ТОВ «Володимирецьтранссервіс».
- Людмило Климівно, ваші автобуси забезпечують довезення пасажирів з Володимирця до Києва і у Польщу. Як нині працюється водіям і фірмі загалом в умовах обмежень?
– Нехороша у нас зараз склалася ситуація – люди перестали з нами їздити і перейшли на «бла-блакари» з того дня, коли поліція почала перевіряти і вимагати документи про вакцинацію, коли через пасажирів почали штрафувати перевізників. Це парадокс – ми чесні платники податків, у автобусах забезпечуємо антисептик та контролюємо дотримання всіх правил перевезень, зокрема і в умовах обмежень, проте ми й страждаємо найбільше. На вісімдесят відсотків зменшилось число пасажирів. А питання до законодавців – скільки податку сплатили «блаблакарівці», беручи прибуток за перевезення? Коли на київському автовокзалі нацполіція перевіряла наявність «ковідних» сертифікатів та довідок-тестів і знімала людей з рейсу, там-же, на вокзалі, діяв ларьок, де видавали за 550 гривень довідку про від’ємний тест. Чи законно це – не берусь стверджувати, бо про ту діяльність знала і бачила поліція, їм вирішувати. Але врешті нашим пасажирам загалом поїздка обійшлась у 900 гривень! То чи сприяють такі обставини розвитку бізнесу чи належному задоволенню потреб клієнта? Ні, звичайно!
– Пані Людмило, ваші водії-закордонники вже вакциновані?
– Водії, які їдуть у Польщу вакциновані, а ті, які до Києва і місцеві – частково. Проте всі невакциновані у рейс виходять лише після здачі тесту і від’ємного його результату. До всього – у автобусах є антисептики для пасажирів, маски, рукавички і інформаційні повідомлення щодо дотримання маскового режиму. Добре, що хоч учора (25.10 – авт.) в області прийняли рішення про відміну штрафів для перевізників за відсутність ковід-сертифікатів читестів у пасажирів. До слова, на митниці і у Польщі до наших хлопців претензій нема – отже все ми робимо правильно.
– Як плануєте виходити з цієї ситуації? Чи є загроза зупинки перевезень?
– Наші клієнти до диспетчерів дзвонять і питають – чи їдемо. Видно й вони розуміють, що, якщо й далі буде такий стан речей, то перевезення припиняться. Дві-три людини везти до столиці чи за кордон неприпустимо. І про це кажемо не лише ми, а усі офіційні перевізники України. 27 жовтня, між іншим, підприємці-перевізники збираються їхати на протест під Будинок уряду до Києва, відстоювати права і закон. От у Європі, наприклад, фізособи не зареєструють транспорт на 18 і більше місць без реєстрації підприємницької діяльності та ліцензії на перевезення – а у нас це вільно. Тому приватники оминули карантинні санкції, податки і відповідальність. Хіба це правильно? А от в Іспанії суд визнав незаконним локдаун і нині оскаржуються усі штрафи, видані за той період. Треба захищати свої інтереси від беззаконня. Наша фірма дуже цінує свій авторитет і ми дбаємо про своїх клієнтів – вкладаємось і у комфортний транспорт , і у якість послуг, і тому хочемо взаємності від держави. Надіємось усі на здоровий глузд законотворців, урядовців та Божу ласку – хай лихо і епідемія відступить.
Вже 25 жовтня під головуванням очільника Вараської РДА Анатолія Рижого пройшло у Володимирці засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основним питанням буловстановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Вараського району. За підсумками засідання комісії було затверджено протокол №26, відповідно до якого всі дотичні служби та структурні підрозділи РДА отримали завдання та рекомендації для подальшої роботи в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 .
Людмила БОСИК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:02
Вчора
Оголошення
live comments feed...