
08:51, 22 жовтня 2021 р.
У Великій Омеляні мами з дітьми тікають городами від лікарів

Для того, аби запобігти поширенню поліомієліту в Великій Омеляній, медики Рівненського району телефонували батькам діток, які потребують щеплення від цієї небезпечної недуги. На запрошення прийти і вакцинуватись мало хто відреагував. Тоді медпрацівники стали ходити до таких діток додому. Однак така ініціатива завершилася неочікувано. Люди зачиняли ворота і не впускали лікарів, цькували їх собаками і навіть... тікали з дому від медиків городами, аби не вакцинувати свою дитину.
Скандального розголосу набула ситуація і після того, коли головний санітарний лікар області Роман Сафонов порівняв жителів Великої Омеляни через дивну поведінку під час вакцинації мешканцями злиденних африканських країн. Відразу у соцмережах розгорнулася палка дискусія між тими, хто підтримує вакцинацію і тими, хто вважає, що вона повинна бути винятково добровільна.

Роман Сафонов відразу прокоментував ситуацію. Каже, люди, котрі знаходяться в небезпеці захворювання поліомієлітом не зрозуміли його закликів:
"Проста теза, яку я намагався донести на зустрічі з мешканцями Великої Омеляної з приводу надзвичайної події у селі через спалах поліомієліту: відношення до вакцинації населення – одна з ознак рівня цивілізованості суспільства".
За 10 днів з моменту оголошення НС, каже Сафонов, щеплено інактивованою поліомієлітною вакциною трохи більше ніж половина дітей, при тому, що всі умови для значно більшого охоплення були створені.
"Натомість за ці дні чув досить фантастичні причини пробуксовування вакцинальної компанії, наприклад: медики своїми подвірними обходами відлякали батьків від вакцинації. Перед тим, як медичний персонал завітав до осель мешканців Великоомелянської тергромади, був масовий обдзвін батьків, на який мало хто зреагував. Тому, як голова робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій, я наполіг на виділенні додаткових сил і засобів, насамперед кадрів, з обласного центру. Питання не лише у кволій активності громадян – то річ прогнозована. Для такого рішення була ціла низка причин, на які треба було зважати: а) маємо період ковід-пандемії та різкого підйому захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції – скупчення людей на ФАПах вкрай не бажане; б) багато дітей (кожна четверта) має ознаки ГРВІ і їх доцільно було оглядати на місці, в теплі; в) багатодітні мами не могли залишити інших дітей самих; г) брифінги Сафонова та виступи мої та колег на ТБ мало хто з місцевих дивиться. Лікарі загальної практики, медсестри, епідеміологи мали можливість персонально донести інформацію, розвіяти перестороги у кожного з батьків. Врешті-решт без цієї роботи ми б не верифікували надану інформацію щодо дітей до 5 років., що проживають у селах тергромади (12% з неї, як з’ясувалась була помилковою, багато хто вже в селі не живе)".
"Що ж було далі? Зачинені перед лікарями ворота, втечі городами, відпускання на подвір’я собак, словом, даруйте що ображаю патріотичні почуття – цивілізацію в усій красі. Те що робота медиків населенням не цінується - давно не дивує, але не потрібно говорити про відсутність діалогу чи роз’яснювальної роботи, коли керівництво тергромади організовує зустріч в оптимальний для жителів села час, яка ігнорується. В лікувальний заклад не приходимо, на зустріч в сільраду - також, додому не пускаємо, бо зламати власну картину світу – ось що реально страшно. Навіть в інтернеті ліньки знайти інформацію про одну з самих безпечних вакцин, що використовуються від страшної хвороби, краще постити котиків в мережі ніж перейматись ризиками для власної дитини.
Щоб еволюціонувати до зрілого громадянського суспільства потрібно дуже багато часу. Шлях у цьому напрямку - не обурення, або ж обурення, яке дає поштовх для самовдосконалення.
Насамкінець. Я люблю людей. Навіть коли дратуюсь – люблю. Інакше б не займався тим чим займаюсь. І оптимістично дивлюсь на цивілізаційні перспективи наших сіл і України в цілому. Саме це дає силу для щоденної роботи", - розповів Роман Сафонов.
ДОВІДКОВО:
Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражену їжу та воду.
Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина — і дитина, і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.
Ця хвороба вбила набагато менше людей, ніж віспа, зате була набагато жорстокішою до тих, хто вижив.
Єдиною надією таких хворих залишалася штучна вентиляція легень всередині спеціальних камер, створених в 1920-х роках, які отримали назву "Залізні легені". У цих металевих коконах люди проводили тижні, іноді - все їхнє життя.
Заражаються нею в основному в дитинстві. Вірус проникає в організм через рот, потім потрапляє в кров і вражає нервову систему, часто викликаючи невиліковний параліч. Здебільшого він вражає ноги, але кожний десятий пацієнт помирає від задухи в результаті паралічу легеневих м'язів.
Поліомієліт неможливо вилікувати, але цій смертельно небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.
На фото: наслідки поліомієліту.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com
Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...