Дистанційне навчання, наявність вакцин, та продаж землі – головне на брифінгу за 24 вересня
13:03, 25 вересня 2021 р.
Надійне джерело
Дистанційне навчання, наявність вакцин, та продаж землі – головне на брифінгу за 24 вересня
Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та координаторка з вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк відповіли на актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.
Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.
На сьогодні на дистанційну форму навчання перейшли 302 загальноосвітні заклади. Тим часом у 254 школах діти навчаються у звичайному режимі. Управління освіти і науки ОДА запланувало запустити сайт щодо роботи освітніх закладів області в період пандемії коронавірусу. Зокрема, там буде інформація щодо того, скільки відсотків колективу того чи іншого закладу отримали щеплення.
Хворі на COVID-19 отримують медичну допомогу в 9 лікарнях області. Мова йде про Рівненську ЦМЛ , Сарненську ЦРЛ, Дубенську лікарню, Костопільську багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування, Здолбунівську ЦРЛ, Клеванську лікарню, Рівненську обласну дитячу лікарню, Рівненську обласну клінічну лікарню, Вараську багатопрофільну лікарню. Там підготовлено 1250 ліжок, з них 1172 мають підключення до кисню. Також є два резервні медзаклади – Гощанська лікарня та Рівненська міська лікарня №2. Їх задіють, якщо заповненість ліжок буде більшою, ніж 50%.
На сьогодні на Рівненщині є залишки 3 видів вакцин: CoronaVac (68628 доз), Comirnaty/Pfizer (45372 дози), AstraZeneca (13000 доз). Наразі цього цілком достатньо. Нових поставок у найближчий час не планується. Як тільки з’явиться нова інформація щодо цього – жителі Рівненщини будуть повідомлені. Тим часом вакциною AstraZeneca на сьогодні роблять як перше, так і друге щеплення, адже термін її зберігання і логістика це дозволяють.
В Рівненській області зіпсованих вакцин не було. Разом із тим є поняття їх розливу. Йдеться про те, що коли в ампулі - 10 доз, а на щеплення прийшло 9 людей, і термін використання вакцини минув (а це 2 години), її залишок утилізується. Упродовж тривалого часу на Рівненщині таких випадків не було. А потім почали з’являтися. І це 170-200 доз із усіх поставок.
Наразі Рівненщина перебуває у «жовтій» зоні. Перехід із зони в зону визначає державна комісія з питань ТЕБ та НС. Тим часом варто пам’ятати, що єдиним дієвим методом запобігання захворюваності та зменшення ризиків ускладнень і смертей є вакцинація. При цьому потрібно дотримуватись карантинних вимог: пам’ятати про дистанцію, носити маски, часто мити руки.
На сайті МОЗ йдеться про те, що сертифікат можна отримати у будь-якому закладі, де є електронна система охорони здоров’я. Якщо виникають проблеми і пацієнтам відмовляють, то варто звернутись на гарячу лінію МОЗ або в департамент охорони здоров’я.
В рамках президентської програми «Велике будівництво», на Рівненщині відремонтували 21 ділянку дороги. Йдеться про 60 км автошляхів місцевого та комунального значення. До кінця року планують завершити ще 5 об’єктів протяжністю майже 7 км у таких населених пунктах: Ставки - Обарів, Озеро - Дубівка - Кідри, Дубно, Клесів - Олексіївка – Вири.
Готовність Північного обходу Рівного становить 90%. Наразі активно ведуться роботи по всій протяжності автошляху в нижніх шарах асфальту. Добудовується кільце на примиканні до дороги Н-25. Відкриття руху залежить від погодних умов.
У Рівненські області зареєстровано 500 угод щодо купівлі-продажу землі загальною площею 359 га. Її вартість становить 11,6 млн грн. У середньому 1 гектар обходиться в 32200 грн. Кредитування фермерів як юридичних осіб розпочнеться з 2024 року, наразі землю купують тільки фізичні особи.