• Головна
  • Електронні щоденники скоротять обсяг бюрократичної роботи - Шкарлет
17:30, 23 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Електронні щоденники скоротять обсяг бюрократичної роботи - Шкарлет

Електронні щоденники скоротять обсяг бюрократичної роботи - Шкарлет

Команда Міністерства освіти і науки розробила платформу державних безкоштовних електронних щоденників та журналів для закладів загальної середньої освіти e-journal.iea.gov.ua. Уже розпочалася дослідна експлуатація програмного модуля

Міністр повідомив, що підписано наказ МОН про запровадження в дослідну експлуатацію програмного модуля електронних щоденників та журналів закладів загальної середньої освіти.

«Це державна розробка, над якою працювала команда Міністерства освіти і науки України. Е-журнал є однією з частин автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ), розробленого на базі Інституту освітньої аналітики. Використання е-журналів і е-щоденників скоротить обсяг бюрократичної роботи. Також сервіс буде адаптовано до роботи з будь-яких гаджетів», – зазначив Сергій Шкарлет.

Доступ до е-журналів та е-щоденників відбуватиметься за допомогою платформи.

Наразі протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: дані про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Вся інформація буде заповнюватися вчителями, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.

Розробники також подбали про безпеку. Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ), на базі якого працюватимуть електронні журнали та щоденники, має комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) та відповідний сертифікат Державної служби спеціального зв'язку. Всі дані ретельно захищені, а доступ до них розмежовано відповідно до повноважень відповідальних працівників.

Окрім того, Міністр розповів про проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». Платформа містить уроки для учнів 5-11 класів еталонним курсом, там можна створити персональний кабінет та інше. Платформа постійно наповнюватиметься  й розвиватиметься. Сергій Шкарлет зауважив, що дистанційна освіта не замінить повноцінне очне навчання, але розвивати її потрібно з огляду на виклики сьогодення.

«Президент України приділяє велику увагу саме розвитку сфери освіти. Ми намагаємося зробити наступний рік роком освіти. Сподіваюся, що кожен педагог побачить суттєву різницю в заробітній платі між 2020-м та 2021 роком. За ініціативою Президента України підготовлено законопроєкт щодо страхових гарантій для науково-педагогічних працівників. Компенсації будуть рівноцінні, як і для медичних працівників», – повідомив Міністр Сергій Шкарлет.

– Через інтерфейс можна буде отримати доступ до різних сторінок: даних про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Вся інформація буде заповнюватися вчителями, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ. – йдеться в повідомленні.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #новини Рівного #Рівне #новини Рівненщини #Кабмін #е-журнали #е-щоденникі #МОН #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...