• Головна
  • 105 дітей та 335 медпрацівників захворіли на коронавірус на Рівненщині
10:27, 3 червня 2020 р.
Надійне джерело

105 дітей та 335 медпрацівників захворіли на коронавірус на Рівненщині

105 дітей та 335 медпрацівників захворіли на коронавірус на Рівненщині

За попередню добу виявлено 47 нових інфікованих на COVID-19. Станом на ранок 3 червня на Рівненщині зареєстровано ще 15 нових випадків захворювання на коронавірус. 

  • Наразі в інфекційних відділеннях перебуває 145 хворих. 
  • Всього за час пандемії зафіксовано 1885 інфікувань COVID-19, з них - 140 дітей та 335 медпрацівників.
  • Через ускладнення, викликані коронавірусом, маємо 40 випадків летальних. На жаль, вчора померла 82-річна жителька м.Рівне.
  • Подолали COVID-19 уже 993 людини.
  • На перевірці в Рівненському обласному лабораторному центрі та Центрі громадського здоров’я є 112 зразків.

2 червня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль представив публічний звіт про роботу Штабу з протидії COVID-19.

Розподіл діагностованих випадків COVID-19 такий: м. Рівне - 674; Сарненський район - 154; Рівненський район - 407; Здолбунівський район - 143; Дубенський район – 52; Радивилівський район - 43; Березнівський район - 52; Гощанський район - 26; Володимирецький район – 22; м. Вараш - 36; Рокитнівський – 148; Костопільський – 47; Млинівський – 6; Острозький - 36; Дубровицький - 21; Корецький – 14; Демидівський - 1, Зарічненський - 3.

f8f6bdd1-9e8f-4973-b6a5-acec9f6fe7f5.png

f8f6bdd1-9e8f-4973-b6a5-acec9f6fe7f5.png

Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області:

Медицина

  • На обласну Програму щодо боротьби із COVІD-19 виділено 25 млн грн. З цієї суми близько 10 млн грн спрямували на засоби захисту медперсоналу та закупівлю сучасних апаратів ШВЛ. Зокрема, закуплено 3000 захисних костюмів, 1000 з яких передали медикам обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також придбано 14 ШВЛ-апаратів для опорних медзакладів Рівненщини, ще покупка 5-ти розглядається.
  • Засоби захисту, закуплені за кошти обласної програми, розподілялися як між закладами першої хвилі, так й іншими медустановами. Отримали захисні засоби і центри ПМСД. Загалом лікарні Рівненщині забезпечені засобами захисту орієнтовно на місяць.
  • З 5 травня в Україні дозволено проводити планові операції та госпіталізації, які були заборонені на час карантину. Щоб унеможливити випадки зараження медиків під час планових операцій, усім пацієнтам обов’язково робитимуть ПЛР-тестування на COVID-19. Операції робитимуть лише в «чистих» лікарнях, тобто де немає пацієнтів із коронавірусною інфекцією. ПЛР-тести при планових операціях будуть проводитися за рахунок коштів, передбачених державою на таку діагностику, і в тих закладах охорони здоров’я, які проводять такі дослідження. В області це – обласний лабораторний центр та Центр громадського здоров’я. ПЛР-діагностику двічі проводять лише пацієнтам, які хворіли на COVID-19.
  • Рівненщина входить в трійку лідерів за обсягами ПЛР-досліджень. Зокрема, збільшено обсяги досліджень для медиків, зросла кількість обстежених контактних осіб. Також перед проведенням планових операцій вимагається ПЛР-обстеження.
  • Наразі для збільшення лабораторних потужностей задіяно спеціалістів чотирьох установ області: лабораторного центру ЦГЗ, діагностичного та перинатального центрів. Вони забезпечують потреби лікувальних закладів у тестуванні пацієнтів.
  • Медичний персонал перевіряють за допомогою ПЛР-тестів у три черги. У більшості медиків із COVID-19 – безсимптомний перебіг хвороби. Більшість з них інфікувалися через недіагностований Covid у пацієнтів.
  • До забезпечення медичних закладів підключаються місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу.
  • Госпітальними базами для лікування COVID-19 визначено 5 лікарень – Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська та Костопільська ЦРЛ. Для другої хвилі боротьби з коронавірусом підготували ще 11 госпітальних баз. Їх будуть залучати за необхідності – в залежності від кількості пацієнтів. Так, до «другої хвилі» увійшли: Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші.
  • На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.
  • У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19 та під час проведення ритуальних обрядів.
  • У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.
  • 80 відсотків уражених пацієнтів на коронавірус переносять хворобу безсимптомно. Це пояснює значне поширення вірусу, бо людина без симптомів може заражати оточуючих. Саме тому понад 50-60 відсотків випадків захворювання легкого або середнього ступеня.

Заповненість ліжок в 5-ти лікарнях 1-ї хвилі для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 станом на 3 червня:

Назва ЗОЗ 1-ї хвилі

Всього ліжок інфекційних/

перепрофільо-

ваних/

реанімаційних

Зайняті ліжка хворими на COVID-19

Заповненість ліжок

%

КНП "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради

61/158/22

78

32,37

КНП "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради

30/192/6

25

10,96

КНП "Дубенська міська лікарня" Дубенської міської ради

25/75/6

11

10,38

КНП "Костопільська центральна районна лікарня" Костопільської районної ради

14/52/6

14

19,44

КНП "Рокитнівська центральна районна лікарня" Рокитнівської районної ради

15/105/6

23

18,25

Всього:

145/582/46

151

19,53

Профілактика та безпека

  • Через спалах у Здолбунівському будинку-інтернаті з 23 травня встановлено контрольно-пропускний пункт на в'їзді/виїзді на територію закладу.
  • Зважаючи на динаміку зростання кількості хворих на COVID-19, в області не будуть пом’якшувати карантин. Діятимуть усі обмеження, встановлені до цього. Відповідне рішення прийняли на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС.
  • На Рівненщині негативна динаміка щодо розповсюдження COVID-19. Щодоби фіксується від 27 до 69 нових випадків. Аналіз епідситуації свідчить, що приріст хворих в області відбувається за рахунок високих показників захворюваності в окремих районах: Рівне, Рівненському, Сарненському, Рокитнівському, Костопільському, Здолбунівському районах.
  • Місто Вараш перебуває в зоні особливого контролю ОДА, адже там знаходиться АЕС – державний стратегічний об’єкт. Після перших випадків захворювання на COVID-19 серед працівників атомки було підписано розпорядження про активізацію заходів, зокрема, обстеження ПЛР-тестуванням працівників і контактних осіб. 15 травня 2020 року було проведено засідання обласної комісії по ТЕБ і НС, вжиті відповідні заходи та надано рекомендації місцевим органам влади.  
  • Рішення про локальне відновлення пасажирських перевезень на Рівненщині прийняли на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС. Дозвіл отримають перевізники 6-ти районів, де стабільна ситуація із COVID-19. Це Демидівський, Дубенський, Дубровицький, Зарічненський, Корецький та Млинівський райони. Також там можливе відновлення внутрішньорайонного сполучення. Дозволили міжрайонні перевезення між сусідніми районами із цього переліку.
  • Поступово відновлюється робота малого та середнього бізнесу через послаблення карантинних обмежень, зокрема, у сфері торгівлі, громадського харчування, побуту та у найближчій перспективі – транспортно-пасажирських перевезень. Цьому сприятиме активна державна фінансова підтримка в рамках програм «Доступні кредити 5-7-9» та «Нові гроші», а також мораторій на проведення планових податкових перевірок.
  • З 11 травня відновилася робота частини закладів та певних видів діяльності. Зокрема, робота літніх майданчиків, перукарень, громадського харчування та відвідування парків. За умови дотримання протиепідемічних заходів.
  • В області за спрощеною системою видано понад 90 спеціальних дозволів для здійснення регулярних перевезень під час карантину. У тому числі запроваджено 13 спеціальних рейсів для довезення медичних працівників до місця роботи.
  • З метою перевірки стану дотримання карантину на Рівненщині створено 22 мобільні групи. До їх складу входять працівники поліції, представники органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби. Щоденно вони здійснюють до 35 виїздів.
  • Роботодавці області, які через коронавірус зупинили свою діяльність, отримають компенсацію від держави. Гроші представники малого та середнього бізнесу зможуть скерувати на виплати зарплат своїм працівникам.
  • З 10 березня проводиться санітарна обробка проїжджих частин доріг, тротуарів, прибудинкових територій і зупинок. Обробляються і місця, які найчастіше відвідують люди: аптеки та магазини, банки й адмінбудівлі.
  • З-за кордону продовжують повертатися жителі області. Людям пропонують два варіанти – обсервацію та самоізоляцію із використанням мобільного додатку «Дій вдома».
  • На Рівненщині є 21 об’єкт обсервації на 1361 місце. Це гуртожитки, готелі, санаторії. Людина не сплачує за проживання, разом з тим харчується за свої гроші. Кошти для закладів перераховуються з місцевих бюджетів. З початку карантину на обсервації перебувало 15 чоловік. Людям, які прибули в Україну, потрібно звертатися на гарячу лінію ОДА – 0 800 500 078, де їм повідомлятимуть про місця обсервації, а також дадуть відповідь на інші питання щодо самоізоляції.
  • На Рівненщині посилили контроль за цінами. Під моніторинг в області підпадають супермаркети 16 мереж, а також магазини облспоживспілки. Контролюватимуться ціни на соціальні продукти, ліки та нафтопродукти.
  • Студенти навчаються дистанційно. 29 травня у школах Рівненщини в онлайн форматі відбулося свято Останнього дзвоника.
  • Запаси медичних масок та засобів захисту в аптеках Рівненщини оновлюються щодня. Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області оприлюднила перелік цілодобових аптек та аптек, які надають послуги онлайн.
  • Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ОТГ.
  • В області здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби, прокуратури.
  • Про роботу Цілодобового оперативного штабу при РОДА керівництво області щодня інформує у відеозверненнях і під час онлайн брифінгів, що транслюються на FB-сторінці ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078, на яку з початку карантину звернулося понад 4,5 тисячі людей.
  • Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

    Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Рівного #Рівненщина #коронавірус #статистика #захворювання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...