
01:35, 31 березня 2020 р.
Надійне джерело
Земельна реформа: Верховна Рада проголосувала за відкриття ринку землі

Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроєкт , який має відкрити в Україні ринок сільськогосподарської землі. За документ проголосували 259 депутатів.
Зокрема, законопроєкт підтримали 206 депутатів фракцій "Слуга народу", 13 депутатів фракції "Голос", 23 депутати фракції Петра Порошенка "Європейська солідарність", 12 депутатів з групи "Довіра".
Серед тих, хто голосував проти - 12 депутатів з "Батьківщини", по двоє депутатів зі "Слуги народу", групи "За майбутнє" та ОПЗЖ.
Голосування відбулось майже о першій ночі на позачерговому засіданні Верховної Ради, яке розпочалось о 16.30 у понеділок і тривало понад 8 годин. Загалом депутати розглянули понад 4 000 поправок, зокрема, під час останнього засідання понад 600.
Минулого тижня голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що ухвалення ринку землі є однією з ключових умов виділення Україні нової кредитної лінії.
Президент Володимир Зеленський напередодні заявив, що отримання грошей МВФ необхідне Україні в умовах економічної кризи та пандемії коронавірусу. Цю ж тезу він підтримав у парламенті.
Згідно з новим законом, ринок землі має запрацювати в Україні з другого півріччя 2021 року. Це майже на рік пізніше, ніж планували. При цьому в законі передбачили низку обмежень.
Як голосували депутати від Рівненщини за земельну реформу?
Законопроєкт №2178-10, який є однією з ключових умов для надання Україні кредитної програми МВФ, зрештою підтримали 259 народних депутатів.
Народні депутати з Рівненщини від партії “Слуга народу” Олександр Аліксійчук (154 округ), Олександр Ковальчук (152 округ) та Сергій Литвиненко (156 округ), обраний від “Слуги народу”, а нині позафракційний нардеп-гвалтівник Роман Іванісов та представник депутатської групи “За майбутнє” Віктор М’ялик (155 округ) та Соломія Бобровська (“Голос”) були відсутні.
Нардепи від Дмитро Соломчук,Олександр Салійчук ( обоє – “Слуга народу”), та Яна Зінкевич (“Європейська солідарність”) проголосували “за”.
Тепер про те, хто зможе купувати землю?
Раніше законопроєкт передбачав, що в одні руки можна буде купувати не більше 10 тис. гектар.
Але, згідно з остаточною версією закону, в перші три роки можна буде купувати не більше 100 гектар в одні руки. І лише з 2024 року - до 10 тис. гектар, як планувалося.
Крім того, з 2021 до 2024 року право на купівлю землі буде тільки у фізичних осіб. Юридичним особам купувати землю сільськогосподарського призначення в цей період заборонено, вони зможуть купувати землю з 2024 року.
Також заборонено продавати землю, яка перебуває у державній власності.
Іноземні компанії і громадяни не зможуть купувати землю, доки це питання не вирішать окремо на референдумі.
Володимир Зеленський ще в листопаді, оголошуючи про намір запустити земельну реформу, заявляв, що "китайці, араби та інопланетяни" не стануть власниками української землі.
Тоді ж він пообіцяв, що між першим і другим читанням до законопроєкту внесуть зміни, згідно з якими "право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами".
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:52
Вчора
14:04
Вчора
ТОП новини
Оголошення
20:03, 23 березня
4
11:22, 28 березня
4
10:49, 1 квітня
live comments feed...