
09:03, 11 березня 2020 р.
Надійне джерело
На Рівненщині презентують факсимільні копії середньовічних рукописних пам’яток

Фото ілюстративне
Це унікальні книги - Реймське Євангеліє ХІ століття та Віденський Октоїх ХІІ-ХІІІ століть, що створювалися на території України, але зараз зберігаються за її межами.
Захід відбудеться завтра, 11 березня, і розпочнеться о 12 годині в культурно-археологічному центрі «Пересопниця», що в селі Пересопниця Рівненського району. Презентація реалізується у рамках проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину», який втілює київське видавництво «Горобець».
Мова йде про рукописні скарби середньовічної України.
Так, Реймське Євангеліє – це церковно-слов'янський пергаментний рукопис, що є пам’яткою української мови. Він складається з двох уривків від різних книг, які були переплетені разом у 1395 році. Один із них, написаний кирилицею в XI-XIІ століттях, міг походити зі знаменитої бібліотеки Ярослава Мудрого. Другий, написаний глаголицею в XIV столітті, походить із Хорватії. На сьогодні оригінал книги зберігається у місті Реймс, що у Франції.
Віденський Октоїх ХІІ-ХІІІ століть – один із найдавніших зразків універсального богослужбового збірника. На сьогодні це важливе джерело для дослідження середньовічної української рукописної традиції. Рукопис створювали на Волині. А зараз він зберігається в Австрії - у Віденській національній бібліотеці.
Факсимільні видання цих унікальних рукописів презентують у Пересопниці, що є батьківщиною Української Першокниги – Пересопницького Євангелія.
Варто зазначити, проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину» покликаний за допомогою видань факсимільного типу зробити середньовічні рукописні пам’ятки, які знаходяться поза межами України, доступними для науковців і всіх, хто цікавиться історією, культурою та мовою нашої держави.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:00, 29 квітня
15:49, 5 травня 2023 р.
13:43, 9 травня
13:42, 9 травня
11:44, 3 грудня 2023 р.
479
live comments feed...