16:01, 23 листопада 2019 р.
Надійне джерело
На Рівненщині спробують розірвати коло насильства (ВІДЕО)
З наступного тижня Рівненщина, як і вся Україна, долучиться до всесвітньої кампаніїї «16 днів проти насильства». До цієї ініціативи країна долучилася у 2001 році. Частиною цьогорічної кампанії став проєкт «Розірви коло». Про це повідомляє Рівненська ОДА.
«З 25 листопада до 10 грудня уся громадськість активізовує свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства. «Розірви коло» - це відеоролик цьогорічної інформаційної кампанії, яка закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах», - розповів директор департаменту соцзахисту населення ОДА Олексій Шамак під час брифінгу, присвяченого цьогорічній акції.
Загалом на Рівненщині з початку року надійшло 2540 повідомлень щодо насильства в сім'ї, з них від жінок - 2280, чоловіків - 226, дітей - 34. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість звернень зросла на 26%. Постраждалим надали психологічні консультації, деякі сім’ї поставили на облік, допомогли з одягом та взуттям, влаштуванні на роботу, в оформленні або відновленні документів, встановленні позитивних соціальних зв’язків.
В області діє комунальний заклад «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги», який надає соціальні послуги особам, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, з можливістю проживання в ньому до 3-х місяців.
Також в області створили 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вони діють при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Розроблені також і корекційні програми для кривдників та постраждалих. Вони діють у Березнівському, Гощанському, Дубенському, Сарненському районах та м.Острог.
Мобільна бригада створена і при поліції у Рівному. Це пілотний проєкт. Екіпаж поліцейських за кошти міжнародних донорів отримала службовий автомобіль та повне технічне оснащення. Їхньою безпосередньою роботою було – виявлення та оперативне реагування на домашнє насильство у родинах.
Також профілактикою насильства у родинах займаються й громадські організації. На Рівненщині – це ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» та БО «Позитивні жінки міста Рівне». Вони проводять тренінги, лекції, навчання жінок обороні та інші заходи.
«Найбільше треба працювати у селах. Адже у цій місцевості люди думають стереотипно: «Б’є – значить любить».
В свою чергу поліцейські розповіли, що вже з наступного року у громадах запрацює проєкт «Поліцейський офіцер громади». Ця людина проживатиме у селі й знатиме його проблеми. Тому зможе ефективно запобігти насильству або ж оперативно на нього відреагувати.
Довідково.
Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Наш VIBER: +380638943964
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:37
Вчора
18:42
Вчора
16:36
Вчора
13:06
Вчора
12:02
Вчора
Оголошення
10:43, 8 січня
12:15, Вчора
12:09, Вчора
8
10:22, 9 січня
19
live comments feed...