16:45, 31 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
Гелловін у Рівному: чи підтримують святкування місцеві жителі?
Нещодавно Рівне на декілька днів поринуло у полеміку стосовно доцільності святкування закордонного свята Гелловін. Доки одна частина рівнян у соцмережах обурювалася кривавою рекламою розважального заходу до Гелловіну від «Екватора», а інша захищала свято, депутати Рівнеради спробували заборонити його зовсім. Проте з’ясували,що зробити цього не можуть та у рішенні про заборону дописали слово «рекомендувати».
Тим часом скандальні борди з рекламою зняли, а окремі заклади Рівного поступово занурилися у гелловінську тематику. Магазинчики та кафе одягнулися у відповідну оздобу: очаті гарбузи, павутинка та подекуди скелети, а продавці товарами до Гелловіну по-секрету розповіли, що ще такого прибуткового виторгу перед святом у них не було.
Ми ж вирішили поцікавитися думкою самих рівнян стосовно заборони святкування Гелловіну та чи збираються вони сьогодні все ж його відзначати.
Сергій Головня, директор спортивного клубу
- Вважаю, що рекламу святкування Гелловіну в «Екваторі» можна було б зробити більш стриманою та толерантною. Пропозиції із заборони святкування потрібно ретельно вивчити перед тим як приймати таке категоричне рішення. Саме свято сприймаю цілком нормально. Кому подобається, то нехай святкують. Гелловін - це як маскарад. Жартівливе свято з присмаком чортівщини. Але сам його не святкую. Особисто моє улюблене свято це – Новий рік.
Тетяна Кузьма, викладачка в університеті.
- Вважаю, що забороняти не варто. Святкування подібного типу свят особиста справа кожного, якщо це не публічна установа чи організація. Але вимоги до реклами мають бути, щоб не розміщувати публічно картинки, які містять кров чи щось на її кшталт. Саме свято мені байдуже, мені неприємні чорні образи з елементами крові, але не більше. Гарбузи з гримасами мають набагато кумедніший вигляд. Тому Гелловіну я не відзначаю, підтримую святкування українських родинних свят.
Олександр Харват, фотограф.
- Ситуація дивна. Мені не подобається та реклама з порізаними венами та кров’ю, це обурює та й порушує законодавство про рекламу. Такої не повинно бути. Вона підсвідомо може спонукати до такої реальності серед дітей та молоді. Заборона реклами – я за, заборона святкування – кожен нехай вирішує сам. Але щоб зробити вибір – треба, щоб було з чого. Сам я не святкую це. І хіба ж це свято? Хіба це цінності? В чому тут позитив, естетика? Це просто нав’язування з бізнесовими інтересами. Чому таке нав’язується? Мабуть, є вакуум, і його заповнюють чужі непозитивні проекти. Чомусь до чужого і не зрозумілого більше зацікавленості, ніж до нашого українського, національного. Завжди було хліба і видовищ. Ось тут і повинен бути більшим вплив активної української культурної спільноти до пропагування справжніх цінностей, українських свят, до створення українських видовищ, а вони при відповідній рекламі повинні стати популярнішими і заповнити той вакуум, що створився. Ось тут і повинні чиновники у культурі та освіті, депутати сприяти українському. Я підтримую Олександра Третяка, який підняв це питання.
Вадим Мороз, студент
- Ситуація, котра прекрасно демонструє те, що саме цікавить людей. На будь-яку складнішу тему така дискусія апріорі не виникла б, бо у багатьох моментах потрібно було розбиратися, а тут з радістю можна висловити своє «фе». Щодо пропозиції депутатів «рекомендувати заборонити» ставлюся негативно. Це свято не пропагує жодних протиправних дій і не несе ніякої загрози. Якщо хтось переживає за психіку своїх дітей, то нехай відбере у них телефони, комп’ютери та телевізор і все буде добре. Що тут дійсно незаконне, то це фото, використане у рекламі. Зробили це із порушенням ЗУ. Сам до святкування Гелловіну ставлюся нейтрально. Хто хоче, той нехай собі святкує. Проте з нашим ритмом життя і традиційно українських свят немає коли святкувати, тим більше Гелловін. А тематичні вечірки на те й тематичні, щоб перевтілюватися у будь-які образи. А загалом це просто захід, який проводиться так, як запланують організатори. І проводиться він лише у певних структурах: «Екватор» той самий, школи й університети. Невже хтось святкував Гелловін у колі родини? Люди хочуть шоу і роблять його або на нього йдуть. Аби створити це шоу є спеціально навчені люди, тому як святкувати визначати їм. Я особисто не прихильник цього свята, як і багатьох інших.
Оксана Адамець, менеджер з продажу.
- Особисто мені та реклама не дуже подобається. Але в той же час я не згідна з тим, що забороняти категорично це правильне рішення. Кожен сам в праві вирішувати святкувати якось чи ні і яким чином. І є більш важливі проблеми в місті для втручання міської ради. Особисто я не є прихильником Гелловіну, та й свято як таким його не вважаю, тому ніяк невідзначаю. Єдине, що подобається, коли оформляють деякі заклади в осінньому стилі, гарбузи і т. д. Тоді це цікаво і симпатично. Але коли там різні зомбі і вурдалаки то це вже ні, хай і багато вважають це прикольним.
Яна Урбанович, логопед у приватній мережі лікарень.
- Я проти цього Гелловіну! Адже свято завжди має за мету щось хороше, наприклад день закоханих, день захисту дітей, день матері і так далі. А що з Гелловіном? Навіщо ми одягаємо своїх дітей у мерців! Люди, схаменіться! На мою думку, просто багато людей навіть не задумуються що вони роблять. Бо просто так роблять усі. Я підтримую законопроекти, які забороняють це святкування, я підтримую законопроекти, які забороняють в новинах показувати кримінальні новини. Тому що це впливає на психічний стан людини! А ми пропагуємо вбивства! Я за заборону Геловіну, адже потрібно пропагувати наші свята. Не все з Європи є добрим! Потрібно включати фільтрацію. Сама я католичка тому моє святкування відбувається інакше. Я відзначаю День всіх святих. Йду до церкви, на кладовище. Ми згадуємо усіх людей, які жили задовго до нас, які своїм життям на землі показали власну любов до Бога. Віримо, що молитви за померлих у ці дні дає прощення за всі гріхи.
Олександр Подвишенний, громадський активіст
- Як християнин, вважаю, що державна або муніципальна підтримка язичницьких свят неприпустима. Однак у приватній або побутовій сфері люди можуть вільно святкувати все, що їм заманеться. Єдина умова - не порушувати українське законодавство та не пропагувати насилля серед молоді.
Людмила Марчук, журналістка, письменниця.
- Я не проти свята в цілому. Я за те, щоби внести в ньому корективи. Я проти реклами, яка провокує насильство. Бо така реклама діє на людей. Але коли традиція вже прищепилася, депутати не мають діяти так, як колись при Горбачову діяли у боротьбі з алкоголізмом, дощенту повирубувавши виноградники, які вирощували роками. Це дурість! Ніде не можна діяти радикально. Треба дати молоді альтернативу, закликати може й психологів до участі, щоб пояснити як діє подібна реклама. Особисто я цього свята не відзначаю. Я читаю езотерику. Сутності такі навколо нас. Навіщо приваблювати до себе злих?
Ігор Ground, діджей.
- Загалом це весела історія, на цілий тиждень відвели увагу людей від справжніх проблем нашого регіону. Надіюсь, цей абсурд забудуть одразу після святкування. Люблю це свято не лише за костюми та колорит макіяжу, а також саму історію виникнення цього дійства… Майже щороку святкування Дня всіх святих в мене проходить за пультом та гучною музикою, і окремо чималий період часу підготовки декорацій для місця проведення «шабашу».
Читайте нас в телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці:https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:02
Вчора
Оголошення
live comments feed...