• Головна
  • У селах на Рівненщині хворіють на туберкульоз частіше, ніж у містах
16:43, 20 березня 2019 р.
Надійне джерело

У селах на Рівненщині хворіють на туберкульоз частіше, ніж у містах

У селах на Рівненщині хворіють на туберкульоз частіше, ніж у містах

На20% зменшилося виявлення вперше діагностованого туберкульозу у 2018 році на Рівненщині, у порівнянні з 2016-2017 роками. Рівень рецидивів також знизився, проте лише на 10%. Про це повідомила головний експерт з туберкульозу у Рівненській області Наталія Стецій.

Водночас, сільські жителі хворіють на туберкульоз вдвічі частіше за жителів міст. Найбільше діагностується випадків вперше виявленого туберкульозу на периферії. У 2018 році найчастіше хворіли на туберкульоз жителі Рівненського, Володимирецького, Гощанського, Корецького, Острозького, Рокитнівського районів та міста Вараш.

І хоча падає кількість хворих на туберкульоз, зростає кількість випадків хіміорезистентного виду туберкульозу, коли хворі мають стійкість до протитуберкульзних препаратів.

-         Туберкульоз – це хвороба, яка не болить. І можна зайти надто далеко, не маючи ніяких скарг. Туберкульоз не є проблема соціальна, це проблема загальнодержавна. На рівень захворюваності на Рівненщині впливає високий рівень безробіття, міграційні процеси, негативно впливають такі зовнішні чинники як куріння, вживання наркотиків, Часто хворіють люди з груп ризику, зокрема хворі на ВІЛ. 80% людей з ВІЛ підхоплюють туберкульоз, частина з них помирає, - зазначила Наталія Стецій.

Водночас на туберкульоз хворіють люди з різних соціальних прошарків, не обов’язково повинні хворіти лише безхатьки, люди, які зловживають алкоголем, наркотиками, як це поширено думати у суспільстві.

Тож жителів області закликають звертатися до лікарів вчасно, адже ніколи не знаєш, де можна підхопити туберкульоз: у громадському транспорті, у масовому скупченні людей, на роботі і, навіть, вдома. Лікування зазначає пані Наталія, цілком безкоштовне.

-         Люди часто не звертаються за допомогою у ПМСД або у диспансер, бо думають, що це дуже дорого. Проте дослідження харкотиння у ПМСД безкоштовне. Якщо людина перенаправляється з ПМСД у тубдиспансер, всі дослідження там також безкоштовні: мікроскопічний метод, посів на рідке середовище, на тверде середовище та молекулярно-генетичний тест. Так само лікування туберкульозу відбувається за рахунок держави, - підкреслила Наталія Стецій.

Тим паче, що невдовзі повинна запрацювати пацієнто-орієнтована система лікування, за якою гроші виділятимуться безпосередньо за випадком виявлення та лікування туберкульозу.

До слова, Україна входить до п’ятірки країн світу із найвищим рівнем розвитку мультирезистентного туберкульозу. Проте в нас досі не ухвалили стратегію Всесвітньої організації охорони здоров’я. За нею повинні були б покласти край туберкульозу протягом 2016-2035 років.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туберкульоз #захворюваність #село #місто #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...