
12:01, 4 грудня 2012 р.
На Рівненщині практикують унікальні методи реабілітації дітей з обмеженими можливостями (ВІДЕО)
Люди з обмеженими можливостями. Так сьогодні коректно повелось називати інвалідів у суспільстві. Однак, непоодинокі випадки змушують замислитися, а чи справді вони гірші від решти. Герої нашого сюжету вихованці фізкультурно-спортивного комплексу "Джура", що у містечку Дубровиця, продемонстрували свою силу волі та витривалість і зламали стереотип "не такі, як усі".
Сидіти в інвалідному візку. Такий вирок отримав Василько 14 років тому.
Василь Рожко:
- Я народився зі спинномозковою грижею. Мені в 2 тижні зробили операцію, пошкодили нерв і після того я не встаю на ноги.
Та незважаючи на свій діагноз опускати руки юнак не збирається, оскільки саме в них його сила. В свої 14 років хлопчина піднімає вагу удвічі більшу за себе. Вперше у свої сили Василько повірив три роки тому, коли батьки привели його на заняття у фізкультурно-спортивний комплекс для інвалідів "Джура", що у Дубровиці. Сьогодні, аби тут займатися хлопчина щотижня долає відстань у 40 кілометрів. І це лише в один кінець.
Василь Рожко:
- Після того, як я сюди потрапив, у мене з’явилася мета у житті - стати паралімпійським чемпіоном.
Сьогодні Василько вже за крок до своєї мрії. Нині разом зі своїм тренером Петром Велінцем вони розпочали готуватися до Паралімпіади.
Займається у реабілітаційному центрі також і 11-річний Назар. Мама хлопчика розповідає, що свого часу Назарчика навіть не хотіли брати у дитячий садочок, оскільки боялися, що дитина із вродженою вадою розвитку головного мозку не адаптується у колективі. Однак, вони помилилися.
Оксана Чернюк, мама:
- Ми почали займатися бойовим гопаком. Він займається із здоровими дітками. Він зміцнів і сьогодні просто не відчуває себе обділеним.
А займається із цими дітками Петро Велінець, який колись і сам пройшов нелегкий шлях реабілітації. Каже, що після того як став на ноги вирішив, що тепер він просто зобов’язаний допомагати малечі з особливими потребами.
Петро Велінець, провідний спеціаліст по реабілітації інвалідів у Дубровицькому районі:
- Кожна дитина з відповідними особливими потребами вона є в собі замкнута. Коли батьки приходять і кажуть, що наша дитина не така, що з нею потрібно по-іншому, що вона не може робити те, що роблять інші дітки, то я навпаки, приводжу дітей до здорових і кажу, щоб вони робили все те, що і здорові діти.
Загалом у реабілітаційному центрі "Джура" займається понад три десятки дітлахів. Дехто опановує тут мистецтво бойового гопака, дехто – просто займається на тренажерах. Однак у всіх їх єдина мета – бути сильними та не відчувати себе "білою вороною" у суспільстві, оскільки вони нічим не гірші за інших.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:31, 10 травня
16:56, 1 травня
4
09:40, 5 грудня 2023 р.
233
21:40, 5 травня
21
22:05, Вчора
live comments feed...