• Головна
  • На Рівненщині вшановують день пам'яті великомученика Димитрія
11:33, 8 листопада 2018 р.

На Рівненщині вшановують день пам'яті великомученика Димитрія

На Рівненщині вшановують день пам'яті великомученика Димитрія

Сьогодні, 8 листопада, віряни Рівненщини вшановують пам'ять великомученика Дмитрія Солунського.

Вважається, що Дмитрій Солунський здатний дарувати терпіння і мужність, а також допомогти на полі битви. Крім того, його називають покровителем сліпців, тому святому ще моляться про зцілення хвороб очей.

Народився Дмитрій у родині римського проконсула у Солуні (якщо говорити сучасною мовою, то в Салоніках). Батьки хлопчика були християнами, але приховували це, так як вчення Ісуса Христа тоді було не в пошані. Тим часом вони виховали дитину відповідно до християнських канонів. Після смерті батька Дмитро отримав посаду свого батька, проте приховувати своє християнство не став: він почав активно проповідувати і вельми успішно поширювати вчення Христа серед жителів Солуня.

Коли ж про це дізнався імператор Максиміан Галерій, велів ув'язнити Дмитрія. Бранця катували, але той залишився вірним своїй вірі. Незабаром Дмитрія стратити: стражники закололи списами.

Слов'яни ж почали вшановувати Дмитрія Солунського практично відразу після хрещення Русі. На Русі Дмитрієв день завжди відзначали як день поминання покійних. Варто зазначити, що традиція поминати мертвих у листопаді зародилася ще у дохристиянські часи. Причому в укорінення цієї традиції чималу роль зіграв Дмитро Донський. Після Куликовської битви князь велів щосуботи перед днем пам'яті свого небесного покровителя Дмитрія здійснювати вселенську панахиду поминаючи тих, хто загинув на Куликовому полі. Так з'явилася Дмитрієва субота. Згодом цей день просто став поминальним, тобто люди почали вшановувати пам'ять не тільки загиблих учасників битви, але і всіх покійних християн. Ця традиція збереглася і до сьогодні.

Варто відзначити, що 8 листопада, як і в суботу перед 8 листопада, не вітається робота по дому. Тому господині готувалися до свята заздалегідь. Також 8 листопада вважалося завершенням осіннього шлюбного сезону, так як тільки до цього дня можна було засилати сватів. Якщо якась дівчина на порі залишилися незасватана, то за давніх часів рік для неї вважався втраченим. З цього приводу існує приповідка: «До Дмитра дівка хитра, а по Дмитрі хоч комин витри».

За Дмитрієвим днем наші предки «прогнозували» погоду на Великдень, а також на зиму і весну у цілому. Вважалося, що холод на 8 листопада – провісник пізньої і холодної весни. Якщо ж в день великомученика Дмитрія за вікном відлига, то майбутні зима і весна, повинні бути теплими. Сніг же «говорить» про те, що сніжно буде і на Великдень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #Рівненщина #суспільство #церква #православ'я #свято #Солунський #іменини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...