
09:59, 24 вересня 2018 р.
У Рівненській бібліотеці говорили зі студентами про булінг

Все частіше у ЗМІ та серед населення говорять про булінг. У рамках масштабної інформаційної кампанії «Стоп булінг» та загальнонаціонального право-просвітницького проекту «Я маю право!» у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася правова зустріч представників регіонального центру безоплатної правової допомоги та студентів ВПУ ресторанного бізнесу і торгівлі. Під час якої йшла мова про права, що мають громадяни та правову допомогу, а також і про булінг.
Булінг – англійський аналог слова «цькування». У це поняття входить навмисне, постійне цькування, при якому явно простежується нерівність сил кривдника і агресора; терор будь-якого виду: психологічний, фізичний, відкритий і непомітний. Останній вид найнебезпечніший оскільки синці, садна, зниклі або зіпсовані речі, швидке зникнення кишенькових грошей помітити легко, а ось якщо видимих ознак немає, то дізнатися, що дитину у школі «травлять» однокласники або старшокласники, буде набагато складніше. Справа в тому, що в переважній більшості випадків діти не зізнаються, що у них в школі є конфлікт. Ситуації, які замовчує ваша дитина, можуть бути різними: його ображають, дражнять, задирають, залякують, змушують робити щось неприємне, відбирають або псують його речі, загрожують або принижують.
Для булінгу характерні три ознаки: навмисність, повторюваність, нерівність сил. Якщо дитина з гордістю демонструє бойові синці і садна, хвалиться, що зміг постояти за себе чи друга (але не задирався сам) – це вже не булінг.
За даними минулорічного дослідження UNICEF Україна, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком). А 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими. З тих, хто мовчать, - 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.
– Таке явище як булінг існувало завжди і було притаманне як учнівським так і колективам молоді. Зараз про це заговорили більш широко. На Рівненщині це явище не поширене, Фактів конкретно булінгу у школах Рівного та області не зафіксовано, – зазначає Олександр Кузик начальник відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги .
– Нині основна увага звернена на профілактику і попередження булінгу. Головне не допустити цього явища. Зараз дуже важко розрізнити де булінг, а де одиночний конфлікт. Тому говорити конкретно, що ця бійка – це боулінг не є можливим, оскільки межі між булінгом та локальним конфліктом розмиті. Саме зараз вноситимуться зміни до законодавства, де чітко і на законодавчому рівні хочуть дати визначення, що таке булінг, а що таке не булінг, щоб була якась юридична кваліфікація. Під яку можна було б підвести або не підвести конкретний випадок, – говорить пан Олександр.
На даний момент вже підготовлено законопроект, яким передбачено відповідальність за булінг чи подібні дії. Документом пропонується накладення штрафів батькам від 20 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у залежності від повторення вчинків. Також законопроект передбачає і притягнення до адміністративної відповідальності педагогів за факти приховування таких випадків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:37
Вчора
16:40
Вчора
Оголошення
11:59, 9 квітня
15:24, 11 квітня
14:10, Сьогодні
8
12:46, 4 квітня
live comments feed...