• Головна
  • Сьогодні віряни Рівненщини згадують день мученицької смерті Предтечі
10:57, 11 вересня 2018 р.

Сьогодні віряни Рівненщини згадують день мученицької смерті Предтечі

Усікновення голови Предтечі

Усікновення голови Предтечі

Усікновення Іоанна Предтечі – це не просто церковне свято. У православ’ї це велике торжество, але яке не входить до числа дванадесятих свят. Це день мученицької смерті Іоанна Предтечі. Відзначається він на початку осені, а саме 11 вересня (за старим стилем це 29 серпня).

Усікновення глави Предтечі вважається саме святом, так як у християнстві мученицьку кончину завжди відзначають урочисто, адже по суті мова йде про перехід у вічне життя.

Зазвичай 11 вересня віруючі згадують всіх, хто коли-небудь постраждав за правду, адже Іоанн був саме таким: він помер заради істини.

Сталося це в 32 році нашої ери, під час бенкету у честь дня народження царя Ірода.

Відзначимо, незадовго до цієї події Іоанна посадили в темниці за те, що той відкрито засуджував вчинок правителя Галілеї, який кинув свою дружину заради Іродіади – дружини свого брата Філіпа.

Так ось, під час святкового бенкету донька Іродіади – Саломея – виконала танець, який так сподобався імениннику, що той пообіцяв падчерці все, що вона тільки забажає. Саломея ж вирішила порадитися з цього питання зі своєю матір’ю. За намовою матері вона попросила голову Іоанна Хрестителя.

Ірод не хотів вбивати Іоанна, однак правитель не наважився порушити свою обіцянку і відправив ката до в’язниці. А незабаром відрубану голову Предтечі принесли на бенкет, де поклали на блюдо і вручили Саломеї.

Така мученицька смерть Іоанна і послужила причиною для встановлення свята, яке набуло широкого поширення з початку V століття, коли блаженний Августин виголосив проповідь про Іоанна та його життя.

Іоанн – пророк, що передбачив пришестя Спасителя і хрестив його у водах річки Йордан. Відомо, що він жив у пустелі і вів там аскетичне існування.

Мабуть, у зв’язку з тим, що Хреститель був великим постником, а голову йому відрубали під час бенкету, у день його пам’яті прийнято дотримуватися строгого посту. Причому не важливо, на який день тижня випадає свято, постити слід навіть у неділю. Більш того, в цей день під забороною не тільки м’ясо і молоко, але і риба з морепродуктами.

У цей день також заборонялося вживати червоні плоди (помідори, червоні яблука), і червоні напої, в тому числі і вино. У свято не дозволялося брати у руки гострі предмети, в тому числі і ножі. Навіть хліб завжди було прийнято ламати руками.

Крім того, не допускалось варити щось: вважалося, що це загрожує «вареними», тобто млявими, думками. Шиття і в’язання також не віталися в день пам’яті Хрестителя.

Більш того, 11 вересня не можна співати і танцювати: інакше, за віруваннями наших предків, можна взяти на себе гріх Саломеї. Також в цей день не рекомендується стригтися і починати нові справи.

А ось хлопчиків, народжених в свято Усікновення глави Іоанна Предтечі, завжди було прийнято називати Іванами або Іоаннами. Наші прабатьки вірили, що таким чином можна вберегти дитину від негативної енергетики дня страти Хрестителя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #віряни #православна церква #Іоанн Хреститель #Предтеча
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...