• Головна
  • Ігор Тимошенко розповів у столиці про «кадрову» Стратегію Рівненщини
10:01, 18 травня 2018 р.
Надійне джерело

Ігор Тимошенко розповів у столиці про «кадрову» Стратегію Рівненщини

Ігор Тимошенко розповів у столиці про «кадрову» Стратегію Рівненщини

Регіони повинні розвиватися у відповідності до своїх Стратегій, що не суперечитимуть державній.

В її рамках відбувається будівництво, ремонт і сучасне обладнання дитсадків, шкіл, медичних закладів, ЦНАПів.

Втім думати потрібно не лише про будівлі, а про людей. Якщо в громаді з’явиться проект, завдяки якому люди отримають роботу, вони не їхатимуть звідти.

На цьому наголосив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час Міжвідомчої конференції з питань регіонального розвитку «Секторальний діалог – актуальні проблеми розвитку регіонів», що проходить у Києві.

Участь у заході взяли заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко та директор економічного розвитку і торгівлі Костянтин Мокляк.

Людський капітал – це одна із стратегічних цілей Стратегії розвитку Рівненщини на період до 2020 року, доповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко на конференції. Головне завдання – адаптація робітничих кадрів до потреб ринку праці. Яким чином це реалізується на Рівненщині, Ігор Тимошенко поділився з учасниками конференції.

Так, в області функціонує достатньо розвинена мережа закладів освіти, зокрема професійно-технічної.

Облаштовані 10 навчально-практичних центрів, які готують кваліфікованих робітників, передусім у будівельній галузі, швейному виробництві, автосервісі, ресторанному бізнесі.

За державні кошти у 2017 році створено 2 навчально-практичні центри для підготовки за професіями «Швачка. Кравець. Закрійник» та «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

У рамках державно-приватного партнерства з компаніями «Кнауф Україна», «Снєжка-Україна», «Хенкель-Баутехнік (Україна)», «Geberit Україна» на базі 6-ти закладів професійної освіти області запрацювали відповідні навчально-практичні центри.

В області активно впроваджується елементи дуальної форми навчання. Зокрема у Рівненському центрі професійно-технічної освіти сервісу та дизайну за співпраці з трьома підприємствами вже запроваджено цю форму навчання за професією «Кравець». З нового навчального року елементи дуальної форми навчання впроваджуватимуться у 5-ти навчальних закладах за дев’ятьма професіями.

У регіоні в рамках відповідної програми міжнародної технічної допомоги ЄС успішно реалізовано проект «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону».

Не менш важлива роль у профорієнтаційній роботі обласного центру зайнятості. За його ініціативи та підтримки облдержадміністрації організовано сучасний та потужний регіональний Центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, який здійснює ліцензовану освітню діяльність за 56-ма професіями. У ньому проходять навчання безробітні з двадцяти регіонів України.

Зважаючи на те, що 52 відсотки населення області проживає у сільській місцевості, а аграрний сектор забезпечує 20 відсотків валової доданої вартості регіону, особлива увага служби зайнятості приділяється підготовці та перепідготовці кадрів для ведення сільського господарства.

Зокрема, в Олександрійському відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості створено та облаштовано сучасну навчальну базу, діє учбове господарство.

«Від ефективності системи підготовки кадрів залежить не тільки функціонування існуючого господарського комплексу, але й розвиток, тобто створення нових робочих місць. Саме тому на Рівненщині приділяється велика увага профорієнтаційній роботі молоді», - резюмував Ігор Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кадри #робота #професії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...