• Головна
  • На Рівненщині обговорюють шляхи вирішення релігійних конфліктів
12:05, 24 квітня 2018 р.

На Рівненщині обговорюють шляхи вирішення релігійних конфліктів

На Рівненщині обговорюють шляхи вирішення релігійних конфліктів

На Рівненщині працює експертна рада Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України

9ckrkvpy6txyb43xe01b8bnar.jpg

Сьогодні в приміщенні ОДА за круглим столом зібрались науковці-релігієзнавці, громадські експерти, представники ОБСЄ, Адміністрації Президента України та Мінкульту. Вони спільно з місцевою владою та духовенством мають на меті знайти механізми вирішення міжконфесійних конфліктів та напрацювати рекомендації для їх впровадження у інших регіонах.

sge7hwcadk6fr3sgaql7j9p2y.jpg

Як зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, останні два роки Рівненщина живе досить мирно і весь цей час вдавалось домовлятись, що є гарним сигналом.

«Сподіваюсь, що результатами зустрічі будуть дієві кроки, які сприятимуть мирній ситуації на теренах Рівненщини. А також, маю надію, що нещодавній виступ Президента у Верховній Раді про надання Вселенською Патріархією Томосу про автокефалію Православній Церкві України стане дороговказом для мільйонів українців, буде визначальним кроком для молодої української держави», - зазначив Олексій Муляренко.

4bke4rjzy72zacvguny2oecko.jpg

Найбільш тривожне для області релігійне питання - це ситуація, що виникла в селі Птича Дубенського району. Нині там місцевий храм зачинений, а богослужіння громади УПЦ та УПЦ КП проводять в інших приміщеннях.

s2cubqw3wlm4cgl84ldg0flni.jpg

Як розповів заступник начальника відділу регіональної політики у сфері культури, релігії та національностей обласного управління культури і туризму Ігор Соколовський, Рівненська область є багатоконфесійною. Тут нараховується близько 1600 статутів релігійних громад. Серед православних діє 650 релігійних організацій УПЦ та понад 350 – УПЦ КП.

«Конфлікт цей ми маємо владнати цивілізовано. Перш за все, це залежить від самих громад. Тільки тоді, коли громади розуміють усю складність ситуації, і коли вони ідуть на поступки заради доброї справи, щоб храм виконував свою функцію, спір розв’яжеться», - відзначив Ігор Соколовський.

Під час засідання звучала пропозиція запровадження чергового богослужіння у місцевому храмі села Птича від представників УПЦ КП. Цю пропозицію виявили слушною в експертній раді. Проте представники УПЦ вважають кращим розв’язанням конфлікту будівництво нового храму.  Завтра, 24 квітня, рада продовжить свою роботу, після чого прийме відповідні рекомендації.    

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#релігія #конфлікт #вирішення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...