Новини компаній
11:00, 5 липня 2018 р.
Надійне джерело
Він просто діяв за уставом. Хто дав першу відсіч сепаратистам на Донбасі (ФОТО)
Новини компаній
Спроба захоплення військової частини МВС № 3057 увійде особливою сторінкою в історію збройного конфлікту на сході України. Це була перша справжня відсіч, яку українські силовики змогли дати місцевим сепаратистам і російським найманцям на сході країни. До цього міліція системно здавала позиції, в деяких випадках відкрито допомагаючи сепаратистам. Організатори захоплення були впевнені, що в Маріуполі все піде за таким же сценарієм. Людям, яких підбивали на штурм військової частини, говорили, що ніякого опору не буде, "менти здадуться, менти з нами". Але вони не здалися. Командир в/ч Сергій Совінський дав наказ захищати частину і в разі проникнення - стріляти.
Це сталося 16 квітня 2014 року.
У захопленому приміщенні Маріупольської міськради з'явилися «сірі чоловічки». Саме сірі, на відміну від зелених кримських "колег". Форма була не камуфляжною. Просто сірою. Пересування цих людей від міськради до проспекту Нахімова добре було видно на камерах спостереження. Люди відмінної виправки, зі зброєю, але йшли якось дезорієнтовано, з побоюванням чи що - дороги явно не знали. Їх супроводжував натовп цивільних, що трималися на деякій відстані.
Починаючи з цього дня ситуація в захопленій мерії різко змінилася. Журналістам заборонили знімати. Доступ в будівлю закрили. Стало зрозуміло, що затівається щось серйозне.
Молоді хлопці в масках і в однаковій військовій формі, всі міцної статури, переміщалися в будівлі і по периметру, частина з них засіла на даху міськради. Бачили людей в сірій формі і на прилеглих висотках. Зі зброєю і приладами для спостереження, хоча в міськраді вони пересувалися без зброї. Було абсолютно очевидно, що люди ці прибули в місто з цілком конкретною метою.
І вже ввечері того ж дня в Маріуполі пролунали постріли. Стріляли відразу в декількох місцях: в районі захопленої міськради, третьої міської лікарні та біля військової частини № 3057.
Те, що передувало перестрілці, схоже на добре продуману провокацію.
Увечері до воріт частини підійшла група мітингувальників, в основному жінки. Люди вимагали демобілізації для солдатів-строковиків.
Однак місцева масовка була потрібна не довго. Приблизно близько 21.00 до військової частини під'їхали мікроавтобуси. З них висадилися люди в сірій формі, балаклавах. Багато з георгіївськими стрічками. Вони вишикувалися по периметру військової частини і стали закидати на її територію вогнепальні суміші. У відповідь пролунали постріли. Солдати стріляли в повітря.
Перестрілка тривала близько 20 хвилин. Це важко було назвати прицільним вогнем. З боку здавалося, що хлопці за стінами в/ч взагалі не бачили, куди б'ють, вони просто відповідали на постріли. Ті, хто перебував з зовнішнього боку огорожі, в цьому сенсі були в більш вигідному становищі. Ситуацію ускладнювало те, що в деяких місцях огорожа частини була лише умовністю. І силовикам були потрібні додаткові сили, щоб захистити в/ч.
Власне, стрілянина почалася після того, як загарбники вимагали видати їм зброю зі складів, але отримали відмову. Вони виявилися в патовій ситуації. Натрапивши на абсолютно несподіваний опір військових, нападники не знали, що їм робити далі. Вони не могли взяти частину тими силами, які є, але і відступати теж не могли. І тоді вони по рації стали вимагати підкріплення. Запросили також доставити їм коктейлі Молотова.
Куратори захоплення на вимогу відреагували оперативно. Дуже скоро чисельність нападників збільшилася вдвічі і досягла вже приблизно 500 осіб. І ось тоді вони почали штурмувати частину.
Коли почалася перестрілка, випадкові кулі все-таки долетіли до житлових будинків. Від пострілів постраждали дві квартири, розташовані в будинку біля частини на вул. Нахімова, 174. Розбиті вікна, двері, газова колонка. Люди в паніці вибігали з будинку, побоюючись вибуху газу.
Ще одна випадкова куля потрапила в квартиру будинку 174/1, де живе сім'я з маленькою дитиною. Куля пробила скло на сходовій площадці, вхідні двері та потрапила в стіну передпокої над дитячою коляскою.
Сигнали карет швидкої допомоги, які раз у раз стали під'їжджати до військової частини, не вщухали. В цей час всі почули страшний монотонний гул, який наближався до Маріуполя. Над містом стали літати реактивні літаки. Вони йшли дуже низько над бунтівною територією. Цей гул разом з нестихаючими пострілами, паралізував, сковував страхом. Людей накрила відверта паніка та істерія.
Мабуть, такий же ефект авіація мала і серед загарбників. Поступово постріли в частині почали стихати. Кілька людей таки змогли прорватися на територію частини, по них відкрили вогонь, і напад вдалося відбити.
Нападники покинули територію біля військової частини і перемістилися в навколишні райони. Поодинокі постріли і автоматні черги були чутні в районі міськлікарні №3, приватної школи "Лінгва".
Тільки до першої години ночі до Маріуполя прибув спецпідрозділ "Альфа" і розпочало операцію по знешкодженню терористів.
Близько 60 осіб було заарештовано. Троє терористів були вбиті, 16 отримали поранення. Такими є результати трагічних подій 16 квітня.
Що передувало спробі захоплення військової частини, як терористи шантажували командира частини Совинського, і чому той не злякався і віддав наказ відкрити вогонь по нападникам, а також одкровення людини, яка була в числі тих, хто вчинив спробу збройного нападу на в/ч, - читайте в книзі «Маріуполь. Останній форпост ». Її можна придбати на сайті книги http://www.mariupol.com.ua (доставка - в будь-який населений пункт України).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:15, Сьогодні
12:17, 3 січня
222
12:21, Сьогодні
live comments feed...