
Вибори-2012
12:21, 20 вересня 2012 р.
У Рівному виборчу комісію 152-го виборчого округу звинуватили у спробі фальсифікації ще до виборів
Вибори-2012
Черговий передвиборчий скандал вибухнув близько опівночі 18 вересня. Під час прийняття документів від кандидатів у члени територіальних виборчих комісій представники опозиційних сил Рівненщини зафіксували, як вони вважають, порушення з боку окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 152 (м. Рівне).
На їхнє переконання, порушення полягало у тому, що документи подавалися після 24-ї години, фактично уже 19-го вересня, коли час реєстрації відповідних подань від політсил та кандидатів, згідно з постановою Центрвиборчкому, уже сплив. Окрім цього обурило опозиціонерів те, що десятки пакетів з поданнями від різних політичних сил привезли усього кілька чоловік. Та ще й неналежним чином оформили ці подання, як вважають опозиціонери – не було оригіналів довіреностей, документи не посвідчені мокрими печатками, не було також дати видачі на них. За словами опозиціонерів, усі документи мали вигляд зроблених під кальку, що наштовхнуло їх на певні підозри щодо майбутніх фальсифікацій. Про усе це вони вирішили через ЗМІ повідомити громадськість.
Кандидат у нардепи по 152-му виборчому округу Олег Осуховський розповів:

- Суб’єкт виборчого процесу не пізніше, як за 39 днів до дня голосування подає до відповідної окружної виборчої комісії список осіб для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій. Відтак, останній день подання – 18 вересня 2012 року. Однак, починаючи із 00.00 годин 19 вересня у приміщенні ОВК виборчого округу № 152 були присутні декілька осіб, які намагалися подати документи від майже трьох десятків політичних партій. Вони стверджували, що мають право подавати документи після 24:00 години, оскільки через велику чергу не змогли цього зробити раніше. Варто зауважити, що ці всі партії є технічними партіями влади. Ми припускаємо, що Партія регіонів має на меті зареєструвати чим більше формально існуючих партій для того, щоб завести в дільничні виборчі комісії підконтрольних їй людей, аби отримати в них більшість. Всі ці події свідчать про підготовку до масштабних фальсифікацій результатів волевиявлення громадян 28 жовтня 2012 року.
За словами Олега Осуховського, його однопартійці та представники ВО «Батьківщина», які також були присутні під час інциденту, склали акти про порушення і передали їх голові ОВК Миколі Шустову.
Після прес-конференції журналісти та «свободівці» вирушили до ОВК виборчого округу № 152. Там саме відбувалося засідання, на якому розглядали вищезазначені акти. Члени ОВК проголосували за те, щоб взяти зазначені акти до уваги. А у разі, якщо суб’єкт виборчого процесу вважатиме, що порушено його права, то зможе звернутися до суду.

Під час засідання ОВК, де розглядали акти "свободівців" про порушення
Натомість у голови ОВК Миколи Шустова своя версія того, що відбулося пізно ввечері 18 вересня. На його думку, представники «Свободи» заблокували роботу комісії, тим самим завадили реєстрації подань представників політсил. Окрім цього, як запевняв Микола Шустов, жодних порушень ані з його боку як голови комісії, ані з боку комісії в цілому не було.
- 18 вересня завершувалося подання представниками політсил кандидатур їхніх членів у дільничі виборчі комісії, - розповів Микола Шустов. – Робота тривала без проблем до 22.00. доки не прибули представники ВО «Свобода», які заважали роботі комісії: спілкувалися на підвищених тонах, вимагали від суб’єктів виборчого процесу паспорти й довіреності. Я зрештою був змушений звернутися по допомогу до міліції.
У свою чергу, юрист ВО «Свобода» Ярослав Калька запевняв, що «свободівці» працювати комісії не заважали. Він зазначив, що закон не забороняє, щоб одна особа вносила подання від різних політсил. Але при цьому вона повинна мати від політичних партій на своє ім’я довіреність з мокрими печатками. А в папках зареєстрованих кандидатів на членів ДВК – ксерокопії, каже юрист. Микола Шустов же пояснив, що закон вимагає оригінал доручення лише пред’явити, а не здати в окружком. Тому, мовляв, з оригіналів тут зробили копії. І запевнив, що оригінали бачив на власні очі.
Водночас, з останнім твердженням не погодилися деякі члени ОВК. Після чого попросили Миколу Шустова принести папки з поданнями, аби члени комісії могли пересвідчитися, у наявності необхідних документів, що й було зроблено. Однак, переглядаючи папки, члени комісії виявили у деяких з них нестачу чи неналежним чином оформлені документи. Відтак, між ними виникла суперечка.
Наостанок члени комісії вирішили, що на майбутнє, аби уникнути взаємних звинувачень – хто що бачив, а хто не бачив – збиратимуться у повному складі під час виконанням комісією будь-яких дій.
Водночас, як повідомляє прес-служба Рівненської обласної організації ВО «Свобода», подібна ситуація сталася 18 вересня у 211-у виборчому окрузі у Києві. За дві години до завершення роботи комісії принесли подання від 21 партії. При перевірці з’ясувалося, що в кожному зі списків є особи, які потрапили від інших партій, а їхні заяви про згоду – фіктивні. Члени комісії викликали міліцію. У своїх свідченнях люди стверджують, що не писали заяв. Заступник голови ОВК зазначив, що подання від Партії регіонів сфальсифіковані, повідомляє прес-служба.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
Оголошення
13:59, 5 квітня
11:09, Сьогодні
13:59, 5 квітня
13:59, 5 квітня
13:59, 5 квітня
live comments feed...