
10:00, 15 серпня 2012 р.
На Рівненщині відкрили сезон полювання
Із 11 серпня на Рівненщині триває сезон полювання на пернату дичину. Тому аби не сталося надзвичайних подій із застосуванням зброї, правоохоронці вкотре нагадують мисливцям про порядок поводження зі зброєю.
Повідомляє Вікторія Корнюша та Олександр Омелянець із СЗГ УМВС України в Рівненській області.
Мисливська зброя є предметом підвищеної небезпеки, а тому в першу чергу персональну відповідальність за її технічний стан несе власник зброї. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею і сувора дисципліна всіх мисливців під час полювання. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю, а також у нетверезому стані.
З метою належного контролю за безпечним використанням мисливської зброї та недопущення надзвичайних подій на полюванні з числа працівників міліції, працівників держлісгоспу, єгерської служби та інших зацікавлених служб у дні проведення полювання працюватимуть мобільні групи, які й будуть виявляти порушення законодавства.
Під час користування мисливською зброєю ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- Направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена, а також стріляти без потреби;
- при заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю;
- зустрівши людину в мисливських угіддях, зброю потрібно розрядити, вийняти з неї патрони, якщо вона заряджена;
- при пересуванні на всіх видах транспорту до місця полювання, зброя обов´язково має бути розряджена, розібрана і перебувати в чохлі;
- під час долання перешкод зброю потрібно розрядити і переносити її у відкритому вигляді або з відкритим замком;
- не можна брати зброю стволом до себе при виході із човна, машини, мотоцикла та інших видів транспорту;
- при наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору і т.п., за 200 метрів мисливець зобов´язаний розрядити рушницю;
- особливої обережності мисливець повинен дотримуватися при стрільбі в чагарники: забороняється стрільба по птахам, які злітають, нижче трьох метрів на дистанції десять метрів;
- забороняється стріляти на шум, шурхіт, по неясно видимій цілі (туман, сильний снігопад, сутінки);
- стрілянину мисливець повинен вести з особливою обережністю, попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин; враховувати, що куля, випущена із гладкоствольної зброї, небезпечна на відстані 300 метрів;
- під час відпочинку зброю в незарядженому стані слід підвішувати або класти на надійну опору;
- під час стрільби, при осічці, мисливець не повинен відкривати рушницю раніше, ніж через сім-вісім секунд, тому що може відбутися «затяжний постріл» внаслідок повільного загоряння пороху;
- у випадку падіння рушниці або мисливця потрібно відразу розрядити рушницю і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети;
- після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів;
- не можна використовувати не за призначенням приклад зброї (добивати пораненого звіра);
- у випадку, якщо патрон не входить у патронник ствола, заборонено його туди вдавлювати — потрібно обережно вийняти його і замінити іншим;
- не дозволяється стріляти з човна над головами людей, які в ньому знаходяться;
- при пересуванні на човні рушниці мисливців повинні бути розряджені;
- забороняється стрільба по тваринах з автомототранспортних засобів, незалежно від того знаходиться він у русі чи ні;
- під час колективного полювання кожен мисливець зобов´язаний знати його умови і суворо виконувати всі правила безпеки при користуванні зброєю.
До полювання допускатимуться лише ті мисливці, у яких наявні документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Отож, бажаємо мисливцям вдалого та безпечного полювання, але нагадуємо, що у разі порушення правил полювання, винні особи нестимуть відповідальність згідно з чинним законодавством України, а саме:
Адміністративна відповідальність. Стаття 190 КУпАП «Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї» передбачає адміністративну відповідальність за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї.
Санкція даної статті тягне за собою накладення штрафу від трьох до п´яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, — тягне за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.
Стаття 191 КУпАП «Порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів» передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної мисливської чи холодної зброї і бойових припасів громадянами, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї.
Санкція даної статті тягне за собою накладення штрафу від трьох до п´яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, — тягне за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів або без такої.
Стаття 192 КУпАП «Порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік» передбачає адміністративну відповідальність за порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної мисливської чи холодної зброї або правил взяття їх на облік в органах внутрішніх справ у разі зміни місця проживання.
Санкція даної статті тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Кримінальна відповідальність. Стаття 263 ККУ «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», яка передбачає відповідальність за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п´яти років.
Частина друга даної статті передбачає відповідальність за носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу. Санкція передбачає штраф до п´ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк від двох до п´яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.
Частина третя даної статті передбачає звільнення особи від кримінальної відповідальності, передбаченої частинами першою або другою, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:36
Вчора
14:03
Вчора
12:52
Вчора
Оголошення
14:49, 2 травня
13:02, 4 травня
49
13:07, 10 травня
live comments feed...