
12:13, 7 жовтня 2016 р.
Скоро стартує фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному»
За два дні до свята Покрови Пресвятої Богородиці у Рівному стартує унікальний етнографічний проект – фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному», який у нашому місті проходитиме уже втретє. У програмі фестивалю (додається) – майстер-класи, танці під ліру та безпосередньо лірникування і кобзарювання. 14 жовтня у центрі міста, а також поблизу різних храмів рівняни побачать «вуличних музикантів з минулого» — лірників та кобзарів, які виконують псальми на епічну та релігійну тематики.
Участь у фестивалі візьмуть лірники та кобзарі з Білорусі та України, а саме з Сумщини, Києва, Львова, Івано-Френківська та Рівного. Двоє з них, як і в давні часи, є незрячими музикантами. Рівне представлятиме у цьому проекті відомий етно-музикант Андрій Ляшук.
Директор фестивалю заслужений працівник культури України, керівник Етнокультурного центру Рівненського ПДМ Віктор Ковальчук зазначає: «Рівненщина і, загалом, Волинь – благодатний край для реконструкції лірництва… Саме тут ще багато живих очевидців, які бачили і слухали останніх поліських лірників – Івана Власюка, Івана Верховця, ліра якого дбайливо зберігається у музеї Дубнівського замку та ін. Саме в Рівному періодично відбуваються численні фольклорні дійства за участю відомих лірників України… Цьогорічний етнофестиваль «Лірницька Покрова у Рівному» має стати переломним етапом на шляху науково-реконструктивного руху однієї із найпотужніших колись в Україні волинсько-поліської лірницької практики. Цього вимагає час, цього вимагають від нас Герої Майдану і Герої фронту однієї із найпідступніших неоголошених нам воєн… Їм, як бальзам на зболені душі, потрібна лірницька псальма, саме звучання ліри, цілющо-медитаційної дії якого не зможе замінити жодна попса чи авторська пісня…Оскільки автентика не підлягає жодним, крім Божого та природнього, присудам, то сама Покрова повеліває нам звернутися до однієї із найсвятіших естетик – лірницьких сакральних псальмів і кантів, балад та історичних пісень... Сьогодні надзвичайно важливо зрозуміти, що кожен танцювальний вечір чи то у Лютовиськах на Львівщині чи на майданчику Музею Івана Гончара у Києві, чи у Дубенському замку на Рівненщині бодай декілька разів у році має відбуватися під традиційну скрипку і бубен, бандуру чи ліру; під коломийку, козачок, польку чи лірницький танок.
Отже, шановні рівняни та гості міста, відвідайте етнічний фестиваль «Лірницька Покрова в Рівному» і ви доторкнетесь своєю власною душею автентичних глибин достеменної, а не сфальшованої традиції. Взявши безпосередню участь у нашому фестивалі, ви відчуєте усю щирість і органіку справжнього духу і сили Традиції, яка із глибини віків відлунює до нас високим Чуттям не менш високого Чину невмирущої русько-української Нації.»
Фестиваль відбувається за сприяння:
Рівненського міського голови Володимира Хомка
Організатори:
Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому
Етнокультурний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді
Рівненська обласна молодіжна громадська організація – «Творче об”єднання» Древлянські джерела»
Співорганізатори:
Рівненський міський Палац культури «Текстильник»
Рівненський міський Палац дітей та молоді
Культурно-археологічний центр «Пересопниця»
Львівський лірницький та Київський кобзарський цехи
Науковий консультант та автор ідеї фестивалів «Лірницька Покрова» в Україні :
Михайло Хай - доктор мистецтвознавства, професор, лірник
Директор фестивалю:
Віктор Ковальчук – заслужений працівник культури України, керівник Етнокультурного центру Рівненського ПДМ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:39
Вчора
15:05
Вчора
14:11
Вчора
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
13:43, Вчора
10:00, 29 квітня
13:42, Вчора
18:30, 29 квітня
1
live comments feed...