• Головна
  • Українські вишиванки: відмінності стилів вишивки по регіонам
Новини компаній
18:09, 1 червня 2016 р.

Українські вишиванки: відмінності стилів вишивки по регіонам

Новини компаній

Українці здавна використовують вишивку для прикрашання свого одягу. Сьогодні українська вишиванка відома і популярна далеко за межами країни, тому не лише мешканці м. Рівне чи будь-якого іншого міста України купляють вишиванки, численні іноземні туристи прагнуть придбати вишиванки у Рівному, щоб мати змогу отримати стильний і сучасний одяг, який є одним із символів української історії та побуту.

В різних регіонах країни вишиванки мають різні відмінності, як в техніці самої вишивки, так і в кольоровій гаммі, так и формі і візерунках. На сьогоднішній день нараховуються більше ста різноманітних технік вишивання. В кожній області країни існує своя неповторна манера вишивання. Ті люди, які цікавляться історією і традиціями українських вишиванок, лише раз поглянувши на сорочку, можуть чітко визначити, в якому регіоні країни її було виготовлено.

Полтавщина

В цьому регіоні для вишивки рушників и сорочок використовують лише гладь і виключно нитки білого кольору. Дуже рідко при вишивці могли використовуватись нитки червоного чи сірого кольору. Візерунки, які вишивались на маніжках сорочки, обводили чорними смужками, рідко для обводки використовувались різнокольорові смужки.

Полісся

Вишивка регіону одночасно проста і строга. Йде повторення геометричних фігур, в результаті чого утворюється суцільний орнамент. Як правило, використовуються нитки червоного кольору.

Волинь

Прості, але такі неповторні орнаменти, використовуються на Волині. Для вишиванок цього регіону переважно використовувалось біле або сіре льняне полотно, а для вишивки у Рівному нитка червоно кольору. Найбільш часто використовували геометричні фігури, а ось в північній частині регіону переважали орнаменти с ягід, квітів і листя.

Південь

В цій частині країни в вишиванках переважає техніка вишивки хрестиком та рослинний орнамент, а нитки для вишивки використовуються широкої палітри.

Харківщина

Вишивка виконується грубою червоною ниткою хрестиком. Однак тут немає якоїсь певної техніки чи орнаменту, тому різноманітність візерунків тут величезна.

Чернігівщина

Для вишивки використовуються тонесенькі нитки, може здатися, що вишивка виконана бісером. Чернігівські вишиванки відрізняються різноманітними візерунками і кольоровою гамою. Переважають чорні, червоні і білі кольори, а орнаменти – геометричні фігури і рослини.

Київщина

В одній роботі тут вміло поєднано рослинні и геометричні орнаменти. Найбільш часто зображають квадрати, ромби, шишки, лозу винограду. Для вишивки використовуються червоні і білі нитки, а для виділення окремих елементів – нитка чорного кольору.

Поділля

Тут в одній сорочці можуть використовуватись різноманітні техніки вишивання. Вишиванки яскраві, барвисті. Орнамент в більшості виконаний одним кольором, а дрібні деталі кольорові.

Тернопільщина

Щільні стібки роблять вишивку об’ємною. Рукава повністю розшиті вишивкою В більшості використовується чорна або червона нитка, я візерунки обшиваються тоненькою контрастною ниткою.

Карпати і Закарпаття

Карпатська вишиванка неймовірно різноманітна. На вишиванках тут зображають квіти, дерева, тварин, різні геометричні фігури. Тут вишивка унікальна в кожному селі. Саме ці вишиванки найбільш колоритні.

Для закарпатських вишиванок притаманне використання зигзагоподібної техніки в червоно-чорних кольорах.

Як бачимо, кожний регіон країни має унікальні техніки вишивання. Сьогодні ж вишиванки користуються великою популярністю, а придбати їх можливо http://etnodim.com.ua/, де представлено широкий ассортимент, як для дорослих, так і для дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...