11:02, 13 червня 2016 р.
Польська делегація відвідала Рівненську АЕС
Мешканці одного з районів Республіки Польща, від студентів до представників адміністрації пізнавали ази української атомної енергетики на прикладі Рівненської АЕС.
У невеличке село Костюхнівка (Маневиччина), що входить до зони спостереження РАЕС, уже більше 15 років поспіль щороку приїздять поляки, аби облаштувати цвинтарі, де спочивають їхні земляки — польські легіонери. Перебуваючи на Волині польські гості змогли впевнитися, що фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження РАЕС, дозволяє не лише розвивати соціальну інфраструктуру зони спостереження, а й покращувати добробут регіону. Гості не змогли залишити поза увагою бюджетоутворююче підприємство регіону — Рівненську АЕС.
Знайомство з роботою Рівненської атомної станції відвідувачі розпочали з екскурсії до інформаційного центру РАЕС «Полісся», де вони подивились фільм польською мовою «Історична Рівненщина» та наочно пізнали історію — продивились експозиції історії будівництва РАЕС та міста-супутника — зібрання унікальних світлин, рідкісних предметів сучасності та старовини, яке показує зв’язок поколінь, спадкоємність культури. Познайомившись з принципом отримання атомної енергії на діючих макетах енергоблоків, делегація відправилась на оглядову екскурсію навколо РАЕС.
У навчально-тренувальному центрі продемонстрували правила проходу через санпропускник в зону суворого дозиметричного контролю. Гості з цікавістю оглянули повномасштабні тренажери енергоблоків з реакторами ВВЕР-1000 і ВВЕР-440 та дізнались, як та за яких умов працюють рівненські атомники.
— Я перебуваю під великим враженням від такої масштабної, та насправді, сучасної електростанції. Переконався в тому, як багато робиться персоналом для безпечної роботи електростанції, та повністю для себе розвіяв існуючі стереотипи про загрозу атомної енергетики, — ділиться враженнями польський полісмен у відставці Арек Кульбат.
Ознайомлення з роботою Кузнецовського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який був побудований за кошти соціально-економічної компенсації ризику населення, було цікавим для представників Лодзинського воєводства, так як серед них були і педагоги, і медичні працівники. Їх приємно вразило обладнання центру та дотримання сучасних європейських стандартів з соціальної та соціокультурної реабілітації дітей.
— Мені, як представнику польської влади приємно констатувати, що Україна продовжує розвивати стратегічну важливу галузь. Хочу відмітити зразковий порядок на Рівненській АЕС та доброзичливість колективу. Все це доводить про високий рівень організації та безпеки на електростанції, — відзначив керівник польської місцевої громади Януш Єджейчик.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:08, 12 грудня
17:53, Сьогодні
17:53, Сьогодні
17:53, Сьогодні
15:49, 5 травня 2023 р.
live comments feed...