12:03, 9 березня 2016 р.
Баден-Баден: український фінал з гри го
Чудова новина надійшла з німецького курортного містечка Баден-Баден. 6 березня завершився третій кваліфікаційний турнір новоствореної професійної ліги Європи з гри го. Ліга існує лише третій рік. За цей короткий час до ліги були відібрані чотири найсильніші гравці Європи. З причини навчання у вишах українські лідери го не брали участі в першому кваліфікаційному турнірі, що проходив два роки назад, і не мали можливості проявити найвищі свої якості у другому турнірі. Навчання у вишах тепер позаду і до третього кваліфікаційного професійного турніру українські майстри підійшли уже добре підготовленими.
До участі у турнірі були допущені 16 найсильніших аматорів гри го в Європі. Серед них були й наші два спортсмени: майстри спорту України міжнародного класу Андрій Кравець та Артем Качановський. Вони обидва навчились грати в го в Школі інтелектуальних видів спорту Рівненського міського Палацу дітей та молоді і надалі на всіх змаганнях вони виступають під символікою нашої рівненської школи го. Захищаючи честь України, вони постійно акцентують увагу, що вони не просто українці, що вони з Рівного і що вони продовжують бути вихованцями групи спортивної майстерності Школи інтелектуальних видів спорту.
Боротьба за вихід у фінал в турнірі розвивалась дуже напружено. Андрій в першому турі несподівано програв французу, але в подальших турах змагання зумів вирівняти ситуацію. Партії з турніру транслювались онлайн на міжнародний ігровий сервер KGS. Було багато вболівальників і сторонніх глядачів з усього світу. До шостого, фінального туру дійшли лише два найсильніші аматори. Ними виявились саме наші два українці
Спостерігати і вболівати на фінальну партію на сервері KGS зібралось аж 400 вболівальників з усього світу. Як пожартував один з вболівальників з Німеччини: «ми не знаємо хто стане переможцем, але ми на 100% впевнені, що ним стане українець». Український фінал цього турніру визвав величезну зацікавленість любителів го з усього світу. Про Україну і розвиток го в Україні було дуже багато розмов. Під час партії проводились бліц-опитування на переможця, проводились дискусії та спори про те, хто ж з них найдостойніший. Врешті-решт партія завершилась і всі дізнались ім’я переможця. Ним став наш Артем Качановський.
Європейська професійна ліга поповнилась ще одним (п’ятим) майстром гри го, а українське го збагатіло на свого першого європейського професіонала з гри го. Це сталось вперше в історії го в Україні. Ми пишаємось, що наші рівненські молоді майстри го показали чудовий клас гри. Ми дуже сподіваємось, що в наступному році Андрій Кравець зуміє вибороти європейський професійний статус і ще раз підтвердить, що го в Україні має величезні перспективи для розвитку.
Варто відмітити, що чотири попередні володарі європейського професійного статусу мали можливість тривалий час навчатись у азійських майстрів го. І лише 5-й європейський професіонал здобув цей статус не завдяки навчанню в азійських країнах, а завдяки власним зусиллям, самостійним освоєнням премудрості найдревнішої гри в Світі, скрупульозно вишукуючи крихти інформації з партій азійських професіоналів, активно тренуючись на міжнародних ігрових серверах гри го та відточуючи свою майстерність у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Ще варто нагадати, що саме Артем Качановський у 2013 році став бронзовим призером чемпіонату Світу з го. За всю історію світового го європейці лише два рази виходили на такий високий рівень. Перший раз це було у 1991 році. Тоді спортсмен з Нідерландів Рональд Шлемпер, який тривалий час навчався в Японії і студіював у професійних майстрів го Японії, вперше піднявся на третій щабель світового чемпіонату з гри го. Оскільки ця гра походить з Азії, то саме там і сконцентровані усі найвідоміші майстри го. За деякими джерелами гра го в своїй історії налічує уже 5000 років. Це найдревніша гра в Світі серед усіх відомих зараз людству інтелектуальних ігор. Унікальність здобуття Артемом третього місця не чемпіонаті Світу полягає не тільки у тому, що він європеєць, а найбільше у тому, що це європеєць, який піднявся на такий високий щабель світової першості, не маючи тривалих студіювань у професійних азійських гравців. Цей європейський рекорд до цього часу ще ніхто з європейських майстрів го не зумів подолати.
Наприкінці варто побажати Артему нових звершень уже в професійній лізі, а Андрію – здобуття професійного статусу в наступному році.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:02
Вчора
Оголошення
20:12, 9 січня
12:09, 13 січня
1
10:43, 8 січня
10:22, 9 січня
2
16:50, 2 січня
live comments feed...