
20:07, 8 березня 2016 р.
Масляна в Україні: як і де відсвяткувати
Зима зустрічається з весною, а значить, прийшла пора Масляної. У наш час мало хто дотримується всіх обрядів і звичаїв. Але цього року гуляння припадають на 7-13 березня і збігаються з Міжнародним жіночим днем, тому можливостей відчути атмосферу весняних свят набагато більше. Сьогодні значно простіше підшукати сценарії та ідеї святкування Масляної в інтернеті. Ми скористалася найбільшим онлайн-сервісом приватних оголошень OLX і підібрали кілька безпрограшних варіантів.
1. Як відомо, невід'ємний атрибут Масляної – тонкі млинці. За традицією, їх будуть пекти цілий тиждень. У цей час дівчата навіть влаштовували ворожіння на млинцях: якщо перший легко перекинувся – бути заміжжю цього року, якщо в середині пригорів – чоловік буде вірним, якщо по краях – напевно, на інших задивляється. Зараз мало хто може знайти час для смаження млинців цілий тиждень, тому можна замовити домашні млинці з доставкою. Ціна за 1 кілограм – 50 гривень.
2. Звичний транспорт на святкових гуляннях – кінь із возом. Упряжку прикрашають бантами, стрічками і обов'язково дзвіночками. Весела традиція і зараз знаходить своє відображення. Замовити коней на Масляну не складно. Наприклад, у Харкові таку послугу пропонують спеціально до свята. Вартість договірна.
3. Опудало – мабуть, головний символ гулянь. Робили таку ляльку спеціально, щоб спалити і тим самим попрощатися із зимою. Зазвичай на це видовище збиралася все село. Багаття горіло, Масляна зникала, а в цей час співали пісні, водили хороводи і веселилися. Опудало Масляної зараз спалюють на великих міських площах або ж ставлять зменшений варіант вдома у якості декоративного елементу і символу достатку. Замовити опудало можна навіть онлайн.
4. Любителі гоголівських мотивів можуть відвідати Масляну в Диканьці. Окрім стандартної святкової програми з проводами зими, танцями і млинцями, ви отримаєте прогулянку-екскурсію містом. Із визначних пам'яток: дуби-велетні, два храми і Тріумфальна арка початку ХІХ століття. У додаток організатори обіцяють здивувати гостей театралізованим святковим дійством. Вартість поїздки – 120 гривень.
5. Іноді традиції варто трохи освіжати. Наприклад, для шукачів оригінальних варіантів підійде святкування на страусиній фермі. Серед очевидних плюсів – можливість пригоститися страусиним омлетом і взяти участь у цікавих конкурсах. Тривалість туру: 1 день.
6. Якщо ви віддаєте перевагу культурний відпочинок, їдьте в Кам'янець-Подільський – отримаєте можливість покуштувати млинців і провести час в чудовому місті. У програмі туру, крім традиційних гулянь, екскурсія по центру Старого міста, Стара фортеця, парк Любові, Ратуша, Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла, глибокий скелястий каньйон і Замковий (Турецький) міст.
7. Яке веселощі без артистів? Допоможуть створити атмосферу свята професійні скоморохи на ходулях. Висота такого ходуліста – 3 метри.
8. Якщо ви захочете стати частиною події, то можете взяти участь в інтерактивній виставі для всієї родини “Весна на Казковому Подвір'ї”, яка з року в рік проходить в Харкові. Квитки рекомендують купувати заздалегідь.
9. Коли зайва метушня не до душі, завжди можна провести святкові дні на свіжому повітрі, наприклад, відправитися на хутір. Організатори обіцяють традиційні частування і розваги для всієї компанії. Вартість дводенної програми з проживанням – 750 грн з людини.
10. Ще один безпрограшний варіант – Масляна в етнографічному музеї “Українське село”. Крім млинців і веселощів, побачите шість старовинних хат з різних регіонів України, зможете зайти в справжню гончарну майстерню, кузню, винокурню, відвідати храм святого великомученика Димитрія Солунського і міні-зоопарк.
Масляна вже не за горами. А за допомогою інтернету знайти потрібний по вартості і наповненню сценарій просто. Тому швидше вирішуйте і відсвяткуйте її як слід – із млинцями, хором, на конях і традиційним спалюванням опудала зими, що, нарешті, йде.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:39
Вчора
Оголошення
16:56, 1 травня
1
08:41, 7 травня
2
16:56, 1 травня
2
16:56, 1 травня
40
11:25, Сьогодні
8
live comments feed...