Реклама
21:43, 21 лютого 2016 р.
Електроприлади
Реклама
Особливості монтажу розеток і вимикачів на різні поверхні.
Промислова і квартирна електропроводка виконується одним з двох способів прокладки:
1. приховано всередині стінових конструкцій;
2. зовнішнім монтажем.
Під кожен з цих видів випускаються розподільні коробки, розетки і вимикачі, які ще називають електричними точками або вузлами з'єднання мережі.
При їх монтажі багато домашні майстри приділяють основну увагу дизайну приміщення і зручності користування. Однак, варто врахувати такі вимоги до них електричних характеристик, як: надійні контактні з'єднання, що забезпечують якісне проходження електроенергії з мінімальними втратами напруги; міцну електричну ізоляцію струмопровідних жив і елементів конструкцій, що перебувають під потенціалом мережі; безпека експлуатації, включаючи зручність управління, обмеження допуску, протипожежний захист.
Розглянемо особливості установки розеток і вимикачів, які можна придбати з каталогу http://elektrovoz.lviv.ua/products/category/1463636, в прихованій проводці.
У старих будинках радянської будівлі всередині стін створювали канали-порожнечі і вихідні отвори для монтажу вимикачів і розеток. У них заводили проводку і встановлювали металеві коробки, монтуються за допомогою розчину бетону чи алебастру після заведення кабелю.
Коли будівельний розчин міцно схоплював настановну коробку, то всередину неї вводили розетку і гвинтами розсувних лапок, встановлених в розпірною скобі, надійно фіксували корпус. Таким способом розетка закріплювалася усередині стіни через настановну коробку і застиглий бетон.
Внутрішнє кріплення вимикача теж виконувалося з цієї перевіреної десятиліттями технології. За нею ж кріплять вимикачі з розетками і зараз. Тільки замість металевих коробок стали застосовувати пластмасові негорючі матеріали на основі високоміцних сортів пінопропілену, що володіють гарними діелектричними властивостями і стійкістю до займання.
Крім того, при розпір розсувних лапок у щільному пластмасовому корпусі створюється міцне з'єднання, надійно утримує розетки. Коли ж коробка металева, то вона забезпечує менше тертя (краще ковзання по створюваним поверхонь) і гірше витримує механічні навантаження.
З цієї причини старі розетки часто висмикується з настановних коробок, створюючи передаварійну ситуацію.
Зараз багато власників квартир роблять заміну застарілої електропроводки або самостійно прокладають нову в споруджуваних будинках. Часто виникають випадки, коли стіни з бетону, цегли, піноблоків не мають внутрішніх порожнин для монтажу кабелів і проводів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:26, 17 січня
49
12:29, 16 січня
126
15:19, 15 січня
live comments feed...