18:00, 22 лютого 2016 р.
Запорука добробуту місцевих громад - бізнес у правовому полі
У Рівненському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування проведено семінар – практикум з навчання сільських, селищних, міських головів за програмою «Децентралізація влади та місцевого самоврядування в Україні». Участь у заході взяла заступник начальника ГУ ДФС у Рівненській області Надія Друзюк.
Нинішнє успішне для місцевих громад завершення бюджетного року та першого місяця 2016 року– наслідок зваженої та прогнозованої політики щодо наповнення бюджетів. Зокрема до місцевих бюджетів у 2015 році надійшло 1 839 мільйонів гривень, що на 210 мільйонів гривень більше, ніж у попередньому році. У січні скарбниці поповнились на 147 мільйонів гривень, що майже на 57 мільйонів більше ніж у попередньому році .
Заходи фіскалів, які складають основу стратегії роботи з платниками податків і місцевої влади, заступник керівника Головного управління ДФС в області Надія Друзюк окреслила, як проведення інвентаризації землі, легалізація бізнесу, виведення з тіні зарплат і активний діалог з малим бізнесом.
Для аграрної Рівненщини наявність повної інформації про земельні площі, з яких повинна сплачуватися плата за землю – резерв для наповнення бюджету. Земля, що обробляється та використовується в інших комерційних цілях, повинна приносити кошти громаді. Тому, ми за проведення повної інвентаризації земельних ресурсів, належного ведення земельно-кадастрової документації, переукладення догорів оренди. Оновлення грошової оцінки землі та переукладення договорів є неможливим без розуміння та підтримки з боку виконавчої влади. Результат нашої спільної роботи - протягом 2015 року, до місцевих бюджетів області надійшло майже 32 млн.грн. земельного податку, що на 6,8 млн. грн. більше ніж у попередньому році.
Резерв для наповнення бюджету це не лише облік земель. Процеси децентралізації влади передбачають, що успішними будуть лише ті громади, де в першу чергу дбатимуть про роботу бізнесу в правовому полі. Не випадково ми наполягали і наполягаємо, що кожна громада повинна мати Паспорт територіальної громади, до якого треба внести всю - повну та об’єктивну - інформацію про ресурси, з яких потенційно можна отримати податки в бюджет. Тобто, на території продають алкоголь і тютюн, голова громади повинен достеменно знати, скільки податків в бюджеті його громади від цієї діяльності. Малий чи більш потужний підприємець створює робочі місця - треба не соромитися поцікавитися, а яку зарплату отримують його працівники, чи сплачуються всі податки. Бізнесмен може посилатися на той момент, що це комерційна таємниця, але у цивілізованому світі порядний бізнесмен не приховує стан справ зі сплатою податків, бо від цього залежить і його успіх.
На завершення заходу учасники поспілкувались з керівництвоим ДФС, поставили свої запитання та отримали роз’яснення на них.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
14:01, 23 січня
6
12:43, 25 січня
10:51, 3 лютого
222
live comments feed...