19:00, 21 січня 2016 р.
Які спеціалісти вважають свою професію престижною?
Майже половина офісних співробітників назвали свою професію престижною. Більше за інших своєю роботою пишаються ІТ-шники, представники медіа, лікарі, а також працівники в сфері енергетики і важкої промисловості. Про це та інше — у результатах нового опитування hh.ua.
Престижність професії — це оцінка її значущості суспільною думкою. Але як самі носії професії визначають свій статус і чи вважають свою роботу престижною?
Серед тих, хто впевнений у престижності своєї професії, більше за все ІТ-спеціалістів. Сьогодні програмісти добре затребувані, отримують гарні зарплати, проте й вимоги роботодавців до них досить високі. Це розуміють як самі ІТ-шники, так і представники інших спеціальностей. Згідно з опитуванням «білих комірців», ІТ лідирують в ТОП найпрестижніших і найбільш перспективних професій.
На другому місці — юристи. Кожен другий спеціаліст, що працює в сфері юриспруденції, пишається своєю професією.
Далі йдуть представники медіа, лікарі й фармацевти, а також працівники в сфері енергетики, металургії та важкої промисловості. Престижною назвали свою роботу трохи менше половини з них.
Непрестижною свою професію вважають працівники в сфері транспорту й логістики - менше п’ятої частини опитаних впевнені в престижності своєї професії. Також до ТОП-5 непрестижних професій входятьпрацівники роздрібної торгівлі. А насамкінець п’ятірки антирейтингу йдуть працівники в сфері сільського господарства, консалтингових послуг для населення і представники банківської сфери.
Мотиви вибору професій найрізноманітніші. Дві третини опитаних цікавить напрямок, у якому вони працюють. Кожен третій пішов на роботу за спеціальністю, бо отримав профільну освіту. Понад чверті вважають свою роботу добре оплачуваною і затребуваною на ринку праці. Кожен шостий дослухався до поради рідних чи друзів. І ще 9% не змогли пояснити свій вибір.
Найкраще ставлення до професії виявляється в тому, чи хотіли б опитувані бачити в ній своїх дітей. Практично кожен другий мріє «виростити» програміста. Дещо менше чверті будуть раді, якщо їхні діти стануть приватними підприємцями. Майже кожен п’ятий побажав би своїй дитині професію лікаря, а кожен шостий хотів би бачити її серед представників творчої інтелігенції (художників, дизайнерів, артистів). Також до ТОП-10 найбільш бажаних професій входять інженер, директор, юрист і перекладач. А на останніх сходинках рейтингу розташувалися вчений і журналіст. Варто відзначити, що майже третина опитаних порадять своїй дитині обрати ту професію, до якої у неї є найбільші здібності й інтерес.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в листопаді 2015 року. В опитуванні взяли участь 1262 респондентів із різних регіонів України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
20:28, 17 грудня
3
21:10, 23 грудня
31
12:25, 18 грудня
22:25, Вчора
live comments feed...