10:30, 18 січня 2016 р.
Зелена новорічна красуня після свят - користь чи сміття?
Новорічні свята добігають свого кінця, олів’є вже скінчилося, від куті теж залишилося кілька ложок. Але в кутку кімнати майже кожної квартири стоїть ялинка, як нагадування про минуле свято та передвісник сімейних суперечок. Починається серія розмов на тему «Винеси ялинку»…Один мій знайомий пару років тому зробив своїй дружині подарунок на 8 березня. Так, ви правильно здогадалися – він виніс новорічну ялинку. Але це шлях для справжніх екстремалів. Більшість із нас не такі стійкі і про фінальний акорд зимових святкувань замислюються вже після Василя або ж Водохреща.
Якщо ви обрали штучну ялинку, то вам особливо немає про що турбуватися – прибрали іграшки, загорнули ялинку в плівку чи покривало і прибрали подалі. Щасливі власники гаража або підвалу відправили ялинку у річне вигнання туди, інші – заховали на антресолі чи під ліжко.
Якщо ви обрали варіант ялинки в горщику, то маєте змогу милуватися нею ще декілька місяців за умови правильного догляду.
Якщо Ви маєте таку можливість, можете винести її у прохолодне приміщення на декілька днів, а потім – і на вулицю. Але під час сильних морозів не забувайте забрати ялинку у приміщення, адже коріння в горщику швидко промерзає. Оскільки найкращий час для пересадки ялинки тоді, коли вона «спить», тобто зима, спробуйте скористатися цією нагодою для пересадки. Цьогорічна зима з частими відлигами дозволить вам розкопати землю на достатню глибину. Обирайте місце для висадки ялинки не на протязі і в тіні.
Якщо зараз висадити ялинку на вулицю ви не можете і вона буде чекати весни, то тоді ви мусите створити для неї відповідні умови в квартирі – винесіть її на балкон чи поставте на найхолодніше підвіконня. Не забувайте, що ялинка не любить прямих сонячних променів.
І пам’ятайте, ялинки довго приживаються на новому місці – найдовше до 3-х років, тому не поспішайте виносити їй смертельний вердикт, навіть якщо вона виглядає не дуже добре.
Складніший шлях у тих, хто в якості Новорічної красуні обрав зрубану ялинку. До того, як потрапити у Ваш дім, вона росла 5-7 років і шкода просто викинути її у смітник через 2 тижня милувань. Але що ж робити? Спробуймо допомогти їй закінчити життя з користю! Але як це зробити? Насправді, варіантів є багато, наведемо декілька з них:
Відвезіть ялинку в зоопарк! Тварини зрадіють такому подарунку.
Але це можливо лише за деяких умов, про які нам розповіла куратор зоологічної колекції Рівненського зоопарку Оліферук Ірина:
Головне – ялинка має бути з хвоєю, не осипатися. На ній не має бути залишків «дощику», серпантину, вати, іграшок – для тварин це дуже небезпечно. Також не варто привозити в зоопарк ялинку, якщо ви бризкали її штучним ароматизатором або вкладали на неї штучний сніг. Якщо ж ваша ялинка відповідає цим умовам, то наші тварини з задоволенням поласують хвоєю.
У вольєрах ви вже можете побачити ялинки – це підприємці, які займалися їх реалізацією привезли нам залишки, що не розкупили перед Новорічними святами. Тому в тварин теж були свої новорічні смачні ялинки.
З подібною ініціативою виступив не лише Рівненський, а й інші зоопарки та звіринці.
Якщо ви полюбляєте рибалити, то маєте гарну нагоду потурбуватися про об’єкт вашого хобі. Обріжте гілки ялинки (хвоя повинна ще міцно триматися), зв’яжіть їх, наче віник, та затопіть у водоймі. Перед тим прив’яжіть до нього щось важке або прикріпіть гілки до нависаючих гілок дерев, коряг, валунів. Риба буде використовувати ці «віники» для нересту. Така практика використання новорічних ялинок широко поширена в США.
Якщо у вас є дача або родичі в селі, новорічна ялинка може стати відмінним добривом або ж мульчою. Хвою можна добавляти в лунку при посадці різних городніх рослин: томатів, суниць, кислих ягід, фруктів. Гарно себе зарекомендувала хвоя і у боротьбі зі шкідниками плодово-ягідних культур. Хвойна мульча добре зберігає вологу, не дає рости бур’янам.
Вивчити це питання можна за посиланнями: http://babushkinsad.kiev.ua/2015/05/03/1329.html
http://www.rivnist.in.ua/news/2014/02/02/1012
http://ogorodbezzabot.ru/udobreniya/udobrenie-iz-hvoi.html
Кияни можуть віднести свої ялинки у спеціальні пункти прийому, організовані Київзеленбудом. Підприємство буде подрібнювати їх та використовувати для мульчування. Ось адреси пунктів: http://kyiv.ridna.ua/2016/01/novorichni-yalynky-kyyany-mozhut-zdaty-do-spetspunktiv-pryjomu-adresy/
На жаль, у Рівному таких пунктів прийому не організовано. Але ми поцікавилися, що ж відбувається з ялинками, котрі потрапили на смітник, у Андрія Мощанецького, директора «Санком-Рівне»:
Загалом вивозом ялинок займаються ЖЕКи, ми вивозимо ялинки тільки від ОСББ, де в нас є договір. Вивозимо їх як великогабаритне сміття. Цього року вивозити будемо просто на полігон та знаю, що їх, наприклад, в котлах спалюють. На наступний рік будемо організовувати щось, щоб ялинки просто не викидати.
А от у ЖКП «Покровське», начальник Бездіжий Олег Іванович так прокоментував ситуацію з ялинками:
Ми вивозимо ялинки з території, що відноситься до нашого ЖКП. Раніше вивозили на полігон, а ось цього року ми поставили твердопаливний котел для обігріву приміщення ЖКП. То плануємо ялинки збирати та використовувати для опалення. На жаль, спеціальної техніки в нас немає, тому ялинки рубає вручну персонал нашого підприємства.
Якщо ж ви вирішили просто викинути ялинку на смітник, то використайте хоча б хвою.
Прийміть хвойну ванну (1 кг хвої залити 7-8 л води та кип’ятити 30 хв, долити у ванну) – вона допоможе вам розслабитися та матиме протизастудну дію.
Або омолоджуючу маску для обличчя – 2 столові ложки меду, 2 столові ложки подрібненої хвої та 20 мл соняшникової олії. Нанесіть на обличчя та змийте через 10-15 хв.
Або ж просто випийте соснового чаю – 1 столову ложку хвої залити 1 стаканом води та кип’ятити 20хв. Додайте цукор або мед за смаком.
А з стовбура та гілок дбайливий тато з пилкою може виготовити цікавий балансир та конструктор для дітей.
Як бачите, варіантів, хоч і не другого життя, але корисного використання новорічної ялинки доволі багато. Вона росла декілька років – дайте їй шанс бути корисною довше, ніж 2 тижні, які вона вас радувала!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:35
Вчора
14:06
Вчора
Оголошення
16:56, 1 січня
3
11:39, 27 грудня 2024 р.
27
16:47, 30 грудня 2024 р.
1
live comments feed...