Для формування якісної системи освітлення фасадів будівель, для безпеки руху на автомагістралях і міських дорогах, для декорування зеленої зони, прилеглої до житла чи комерційних організацій, використовуються садово-паркові світильники.
Модельний ряд представлений пристроями настінного, підвісного, вбудованого, стельового типу. Вони класифікуються за основними параметрами:
- за матеріалами виготовлення;
- за типом джерела генерації світла;
- за дизайном та форм-фактором.
Щоб садово-паркові світильники купити найбільш вигідно, варто розглянути актуальну класифікацію за типом джерел світла.
Лампи – основний елемент економічності і практичності сучасних вуличних світильників
На садово-паркові світильники ціна напряму залежить від особливостей ламп: чим економніша вона в плані використання електроенергії, чим більший ресурс її роботи, тим вища вартість пристрою освітлення. Сучасні виробники передбачають можливість взаємозаміни різних джерел світла, облаштовують світильники стандартними патронами під різні цоколі ламп.
Який світильник вуличний садово-парковий доречний для економічного використання?
- Пристрої на основі світлодіодної групи. Вони найбільш витривалі, довговічні, економічні, не нагріваються в процесі активного використання. В них немає крихкої нитки розжарювання чи колби з газифікованим вмістом. Світильники несприйнятливі до кліматичних змін, температурних кореляцій, легко витримують механічний вплив.
- Садово-паркові світильники з енергозберігаючими лампами. Джерело світла світиться по всій поверхні, більша частина спожитої електроенергії перетворюється на світло (не на тепло, як в лампах розжарювання). Користувач може вибрати колір освітлення: денний, природний, теплий. Лампам характерне незначне тепловиділення, що зробило можливим їх використання в сучасних інтер’єрних та екстер’єрних бра, підвісах, люстрах. Лампи більш поширені в вуличних пристроях освітлення, бо формують інтенсивний, потужний промінь світла, що покриває значну територію. В країнах ЄС потужні лампи на основі парів ртуті заборонені, тому хвилюватись про небезпечність світильників, виготовлених відомими брендами, не варто – весь товар проходить сертифікацію.
- Недорогі садово-паркові світильники з традиційними лампами розжарювання. Їх вартість відносно менша, але експлуатаційні витрати більші – лампи вимагають періодичної заміни.