Для випуску плит потрібен однорідний верховий торф з низьким ступенем розкладання. Найбільші переваги у сировини, що добувається підприємством Житомирторф, в якому висока якість торф’яної продукції поєднується з прийнятною ціною. Більш детально ознайомитись з цінами на сировину можливо перейшовши за посиланням torf-zt.com/torf-frezernuy. Привезена сировина надходить на сировинну дільницю, де вона просіюється з метою видалення рослинних та інших сторонніх часток. На наступному етапі торф роздрібнюють для збільшення його волокнистості. Дана технологічна процедура здійснюється на технологічному валкувальному агрегаті, принцип дії якого схожий до зазубреної дробарки. Зазубрені циліндри обертаються назустріч один одному, трансформуючи торф’яні грудки в дрібну однорідну масу.
На наступному етапі здійснюється насичення торфу водою. Для підготовлення торф’яної гідросуміші транспортер подає просіяний торф в варильний резервуар. Ємність заповнюється водою з додаванням в робочу суміш хімічних компонентів, що поліпшують властивості виробу. Далі відбувається тепловий каталіз шляхом нагрівання суміші до 50-55 градусів. Насичення торфосуміші водою і її нагрівання полегшують додаткове розкладання торф’яних волокон, формування однорідності суміші і, в кінцевому результаті, ідентичну щільність вихідних виробів.
Гідросуміш обдається сухою парою і прогрівається 30 хвилин з метою посилення згортання колоїдів і полегшення зневоднення торфоплит під час формування і висушування. Для посилення захисних властивостей торфоплит під час нагрівання гідросуміші в неї додаються гідрофобізатори, антипірени (10-15%), антисептики (2-2,5%).
Формування торфоплит відбувається в прес-формах карусельного типу, додатково оснащених сітчастими решетами. Найбільш економічний і популярний інтенсивний спосіб пресування, який передбачає короткочасне сильне стиснення суміші в формі з подальшим інтенсивним і сильним обдуванням повітрям. Даний спосіб дозволяє кардинально зневоднити торфоплити, економлячи енергоресурси при подальшому тепловому просушуванні.
Термічна сушка торф’яних ізоляційних плит виконується для зменшення вологості готового виробу з 75-90% до 4-9%. Процес сушіння відбувається в шахтних сушарках шляхом подачі гарячого сухого повітря (160-170 градусів). Час випаровування вологи з готового виробу залежить від початкової вологості суміші і варіюється в діапазоні 24-32 години.
Після теплового просушування торфоплити надходять на проміжний склад, де вони набирають рекомендовану вологість в діапазоні 12-15%. Перед пакуванням всі готові вироби сортуються, оглядаються на наявність браку, всі нерівності обрізуються до стану рівних країв.