Системний адміністратор
Основне місце в перманентності попиту займають системні адміністратори, або просто сисадміни. Попит на них за останні 5 років зріс на 254%. Сисадміни відповідальні за встановлення та супровід серверних систем, показники продуктивності та безпеки, віртуалізацію та оновлення софта, за рівень їх інтегрованості в інфраструктуру підприємства. Найчастіше крім серверів, вони також забезпечують роботу робочих станцій, хоча з ростом популярності вакансії scala, ця складова поступово знімається на їхніх натруджених плечах.
Адміністратор локальних мереж
Затребуваність цієї різновиди популяції «адмінів», яких цікавить intellias кар'єра одеса, зросла на 240% за останні 5 років. Слід відразу пояснити, що на заході прийнято розділяти роль «адміністратора локальних мереж» на дві іпостасі. Системний адміністратор у більшості випадків відповідає за серверний софт, та частково, за налаштування та підключення до мережі робочих станцій. Тоді як адміністратор локальних мереж відповідає за локальну мережу вже на рівні «заліза», тобто завідує проводами, серверними стійками, мережевими розетками та WF-спотами. Його стихія — фізичні підключення та маршрутизація, більш близьке спілкування з фізичним рівнем мережі. Сисадмін же, більше сконцентрований на наповненні цієї мережевої інфраструктури різними сервісами та корисними для підприємства можливостями. Інакше кажучи, якщо у вас пропав ping — ви робите дзвінок до адміністратора, ну, а якщо ваш корпоративний поштовий сервер завис — вам прямо до системного адміністратора.
В наших місцевих краях у компанії intellias львів ці дві ролі майже ніколи не поділяли, вимагаючи бути «майстром на всі руки», тому у нас попит на цих двоголових (імперських) «адмінів» продовжує рости вгору. У більшості випадків це означає, що малий і середній бізнес об'єднує ці дві родинні ролі в одну, щоб заощадити гроші в ці важкі кризові часи.