Доглядаючи за твариною, вкрай важливо забезпечити їй збалансоване харчування дійсно хорошої якості. З його допомогою можна попередити цілий перелік захворювань, до яких можуть бути схильні ті чи інші породи. Перш ніж вибрати корм для собак Royal Canin або який-небудь ще, слід краще розібратися не тільки в брендах. Зокрема, в їхньому складі, поживній цінності тощо. Щоб улюбленець був здоровим і життєрадісним, у його раціоні має бути все необхідне.

10 найкращих вологих кормів для собак: рейтинг 2024: корисні поради від  101Далматин

Ключова класифікація кормів

Основу класифікації кормів складають:

  • Сухі. Гранули, які легко дозувати та можна довго зберігати. Зазвичай підходить для будь-якої породи та віку. Головний плюс такого корму в тому, що він дає змогу собаці очищати зуби. Крім того, його можна залишити в мисці навіть на цілий день і він зовсім не зіпсується.
  • Вологі. Переважно це консерви або порційні упаковки на базі м'яса чи риби. Хороший варіант для собак, які самі по собі не п'ють багато води. Часто можна використовувати як ласощі або добавку до звичайного раціону. Має сильний та привабливий запах і смак, засвоюється легше сухого, що підходить песикам у віці.

Тепер необхідно докладніше дізнатись про види кормів для собак.

Види кормів і який вибрати

Перш ніж купити корм своєму улюбленцю, потрібно визначити його вид (або клас), адже саме цей критерій розповість про його якість і кількість поживних елементів. Класи кормів для собак також розрізнюються вартістю. Нижча ціна - нижчий клас і, відповідно, поживна цінність.

Детальніше:

  • Економ. Для виробництва використовують продукти найнижчої якості. Там немає м'яса - тільки кісткове борошно, хрящі, сухожилля тощо. Білки входять до складу, але виключно рослинні. Практично завжди в них велика кількість ароматизаторів і барвників, тому собаки їдять їх із задоволенням. І все ж насправді в подібному харчуванні немає ніякої реальної користі. Тому не рекомендується робити його регулярним. Хіба що зрідка, як тимчасове рішення. Тим паче, що ціна дуже доступна. Однак, так чи інакше, не рекомендується давати його цуценятам. Хіба що тільки дорослим псам. Крім іншого, рекомендується додатково забезпечити його мінеральними та вітамінними добавками для кращого балансу. 
  • Преміум. Трохи дорожчий, але водночас кращий за якістю і набагато корисніший за попередній. У складі міститься мінімум 25% м'ясної частини, хоча це не завжди тільки м'ясо. Здебільшого це суміш із м'яса і субпродуктів. Переважно ж це рослинний білок. Однак цей корм набагато краще збалансований, хоч додаткові вітаміни та мінерали у вигляді добавок все ще не завадять.
  • Супер-преміум. Належить до елітного класу, склад завжди розробляється з урахуванням особливостей собачого організму в різні періоди життя. У складі застосовується чисте м'ясо, в достатній для вихованця кількості. Крім того, корм доповнюють різні вітамінні комплекси, овочі, злаки або трави. Плюс, спеціальні компоненти для профілактики виникнення захворювань, до яких може бути схильна певна порода. Добре підходить для регулярного харчування, оскільки відмінно засвоюється собачим ШКТ.

Топ-5 якісних кормів для собак

  • Холістик. Перше, що варто відзначити - цей вид корму найдорожчий, серед інших. Однак, така вартість виправдана тим, що склад раціону максимально наближений до того, чим представники сімейства собачих харчуються в природному середовищі існування. Так, понад 70% складу становить м'ясна частина. Застосування вітамінних і мінеральних комплексів надає можливість не використовувати ніяких добавок додатково. До складу також включені тільки екологічні фрукти та овочі, включно з корисною клітковиною. Як злак обрано рис, який засвоюється досить легко. Корми цього виду повністю задовольняють всі потреби будь-якого пса.

Отримавши більше корисної інформації, кожному господареві буде набагато простіше з вибором дійсно якісного корму для своїх собак.