Пошкодження та захворювання плечового суглоба є найпоширенішими з усіх. Проблема в тому, що плече є найбільш складним та рухливим компонентом суглобової системи людини. Це і безумовна перевага зчленування, а також і його недолік. Вивих плеча є найчастішим результатом травми суглоба. У більшості випадків мається на увазі звичний вивих плечового суглоба – хронічний стан, пов'язаний з нестабільністю зчленування.
Які бувають вивихи плеча?
Сам по собі вивих означає зміщення головки плеча з випаданням із суглобової капсули. Щодо напрямку зміщення, вивих може бути кількох типів. Максимум інформації по темі можна почерпнути за посиланням https://arthroscopy.kiev.ua/ua/вивих-плеча, де також можна скористатися послугами лікаря-ортопеда.
Отже, які є вивихи плечового суглоба:
- передній – найчастіший випадок, коли суглобова головка зміщується вперед відносно суглобової капсули, зазвичай виникає при надмірному механічному впливі на плечову зону під час фізичних навантажень;
- нижній – ще одна розповсюджена форма, коли внаслідок навантаження головка суглоба зміщується вниз з вектором в напрямку пахви;
- задній – рідкісний випадок, зазвичай виникає при падінні на витягнуту вперед руку з чималої висоти або під час ДТП, внаслідок чого головка зміщується в задній частини суглоба, зазвичай з повним відривом.
Відносно ступеня травматизму вивих може бути повним, частковим та у формі підвивиху. Відповідно до складності травми людина відчуває симптоми різного ступеня прояву. Також від тяжкості вивиху залежить тип лікування.
Основні симптоми вивиху плеча
В більшості випадків вивих в момент отримання травми є досить яскравим за симптоматикою. Рідке явище, коли людина може не помітити цих проявів. Тим не менш, самостійно виокремити саме вивих плеча серед багатьох травм та патологій плечового суглоба може лише лікар.
Отже, симптоми вивиху плеча:
- біль (сильний від моменту отримання травми, далі дещо заспокоюється внаслідок адаптації);
- можливе почуття оніміння руки (через пошкодження або перетискання нервових волокон);
- будь-який інший болісний дискомфорт (поколювання, гарячість, відчуття незручності тощо);
- підвищення температури + набряк у плечовій зоні;
- якщо вивих сильний, може бути помітна зміна рельєфу суглоба.
В будь-якому випадку, якщо щось подібне трапилось і ви відчуваєте проблему у плечовому суглобі, необхідно терміново звернутися до лікаря травматолога за консультацією та провести огляд проблемної зони.
Лікування вивиху плеча
В більшості випадків єдиним ефективним способом позбутися звичного вивиху плеча є хірургічне втручання. В останні роки чудово себе зарекомендував метод артроскопії. Це малоінвазивна операція, під час якої лікар вводить в суглобову капсулу спеціальний прилад (артроскоп). Завдяки артроскопу можна вести внутрішню діагностику, а також проводити чистку та зшивання пошкоджених зв'язок.