Газові котли представлені на ринку опалювального обладнання в широкому асортименті брендів, моделей, конфігурацій і можливостей. Пропонуємо дізнатися більше про особливості вибору та встановлення, перш ніж ви приймете рішення купити котел газовий певної моделі.

Особливості вибору газових котлів

Газові котли можуть бути конвекційними та конденсаційними. Конвекційні обігрівають приміщення завдяки теплу, яке виділяється під час згоряння газу. Їхній ККД дорівнює 85-98%. А конденсаційні моделі використовують для вироблення енергії не тільки власне газ, а й конденсат, що утворюється в процесі горіння. У результаті витрата газу знижується, ККД конденсаційних котлів може досягати 107-109%.

Є й інші класифікації газових котлів. За типом монтажу агрегати бувають настінні та підлогові. Підлогові газові котли відмінно підходять для опалення великих площ. Вони, як правило, потужніші й помітно важчі. Для таких моделей потрібно більше місця — для встановлення. Крім того, подібні екземпляри досить гучні, тому їх зазвичай встановлюють в окремому приміщенні котельні. Вибір оптимального рішення залежить від того, що саме вам потрібно в конкретному випадку. Тобто для квартири або маленької дачі найкращий газовий котел для опалення — настінний. Для великого будинку — підлоговий.

За кількістю контурів котли бувають одноконтурні та двоконтурні. Одноконтурні — використовуються тільки для опалення, і до них можна під'єднати бойлер непрямого нагріву. Двоконтурні працюють і на опалення, і на гаряче водопостачання.

За принципом відведення продуктів згоряння бувають котли з відкритою і закритою камерами згоряння. У першому випадку повітря для горіння забирають із приміщення, в якому розташований котел, а продукти згоряння виводять через звичайний димохід. Все це відбувається завдяки природній тязі. Котли з відкритою камерою згоряння відрізняються простою конструкцією. Тому вони рідше виходять з ладу, коштують дешевше, монтаж простіший. У другому випадку — тяга примусова: повітря і продукти згоряння циркулюють завдяки турбіні, вбудованій у котел. Варіанти із закритою камерою згоряння вважаються більш сучасними. Вони безпечніші, але потребують влаштування примусової вентиляції, яка потребує електроенергії. Це робить таку конструкцію залежною від електрики та збільшує витрати на забезпечення будинку теплом.

Нюанси встановлення

Якщо ви задумалися про те, щоб купити газовий котел, зверніть увагу на деякі нюанси. Якщо до вашого будинку не підведений газ, закладіть у кошторис вартість підключення. Перед тим як купувати й встановлювати котел, потрібно отримати дозвіл від газової служби. Фахівці перевірять, чи відповідає приміщення всім вимогам, якщо все гаразд, допоможуть під'єднати обладнання. Раз на рік потрібно проводити технічне обслуговування газового обладнання. Власнику обладнання потрібно буде звернутися в сертифіковану компанію для повірки.