Мода мінлива й швидкоплинна: тренди змінюються щосезону, і часом доволі кардинально. Але основний принцип залишається незмінним — елегантний образ доречний у будь-якому місці та завжди залишається поза часом і тенденціями. Його потрібно носити достойно, тому вимоги можуть значно відрізнятися залежно від віку, статури та багатьох інших факторів.
Елегантність та її основні принципи
Елегантністю називають вміння скласти витончений та симпатичний образ із мінімальними зусиллями. Проте такий імідж потрібно вміти носити, тому в доповнення знадобляться вишукані манери та ретельно підібрані парфуми жіночі від надійного виробника.
Коко Шанель називала елегантність відмовою від зайвого, хоча питання набагато складніше. На перший план дійсно виходить мінімалізм і простота комбінацій, хоча не менш важлива гармонійність елементів та цілісне сприйняття образу. До основних принципів елегантності відносять такі аспекти:
- Простий дизайн, виконаний з якісних і навіть дорогих матеріалів, завжди має вишуканий вигляд. Необов’язково виставляти на показ строкаті логотипи брендів та вбиратися в блискучі кристали, щоб мати дорогий вигляд — хороші речі видно й без цього: на цьому побудовано тренд на «тиху розкіш».
- Мінімалізм дозволяє зробити акцент на особистості, яка і є основною окрасою елегантного образу.
- Правильний підбір взаємопоєднуваних частин гардеробу дозволяє вибрати дорожчі та якісніші речі.
- Витончені аксесуари з натуральних матеріалів стануть чудовим завершальним штрихом.
- Мистецтво поєднання кольорів має багато правил, проте в образі має бути не більше ніж три основних.
- Контрастні акценти мають залишатися саме акцентами та займати мінімальну площу, лише привертаючи увагу до основної композиції.
Щоб образ дійсно був елегантним, потрібно також попрацювати над стержнем композиції. Постава має бути рівною та невимушеною, а рухи — плавними. Розправлені плечі та граційність допоможуть розкритися з найкращої сторони. Доглянута зовнішність та гарні манери стануть ще однією нотою в цьому ансамблі.
Як підібрати елегантний образ для будь-якого випадку
Є декілька класичних рішень, які будуть доречними за будь-якої нагоди. На першому місці стоїть монохром, який за правильного використання буде актуальним на роботі, прогулянці, побаченні. В інших випадках рекомендують використовувати пастельні або насичені базові кольори, які додадуть вагомості.
Передусім під час підбору потрібно уникати дешевих синтетичних тканин, виробів із дешевою фурнітурою та поганими швами. Як би ретельно ви не підбирали комбінації речей, це змарнить результат. Варто уникати дуже яскравих та кислотних відтінків, хоча яскраві підійдуть у ролі акцентів. Проте зовсім не підходять багатошарові принти, дрібні різнокольорові візерунки великої площі чи стрази.