Заочне навчання десятиліттями залишається вельми затребуваним в Україні. Це можливість здобути вищу освіту й одночасно працювати, що особливо цінно для дорослих людей, які хочуть підвищити кваліфікацію, а також для студентів, які мають заробляти на життя.
Заочна форма передбачає незначну кількість занять у виші та складання іспитів. Загалом студенти навчаються самостійно. До переваг заочного навчання відносять і нижчу вартість.
Для вступу потрібні ті самі документи: атестат, додаток до атестата тощо. Про умови та порядок вступу поговоримо далі.
Що потрібно, щоб вступити на заочне навчання
Щороку уряд України «радує» абітурієнтів новими правилами та умовами вступу. Про нововведення у 2024 році щодо прийому до вишів можна детально дізнатися на https://www.rbc.ua/ukr/styler/vstup-2024-po-novomu-k-budut-priymati-vishi-1704371666.html.
Право на вищу освіту в заочному форматі існує для:
-
випускників 11 класу школи;
-
випускників коледжу;
-
випускників технікуму;
-
осіб, які хочуть здобути другу вищу освіту.
Що потрібно, щоб вступити на заочне навчання.
Документи про попередню освіту
Для випускників школи це атестат після 11 класів або додаток до атестата в Україні, для випускників коледжу - диплом молодшого бакалавра, для випускників вишів - диплом бакалавра або магістра.
Скласти НМТ або мати результати ЗНО попередніх трьох років
Державні тести є єдиною підставою для конкурсного відбору абітурієнтів. Згідно з новими нормами, середній бал в атестаті не враховується під час вступу. Якщо ви маєте результати ЗНО за останні три роки, можна використати їх. Якщо їх немає, слід скласти НМТ за встановленими правилами.
Зареєструватися на сайті ЄДЕБО
Щоб подати документи онлайн потрібно створити свій електронний кабінет. Як це зробити можна дізнатися на https://studspravka.com.ua/vstupna-kampaniia/yak-stvoriti-elektronniy-kabinet-vstupnika.
В електронній формі заяви подають ті, хто вступає за підсумками співбесіди, НМТ, ЗНО, творчих конкурсів тощо.
Також можна подати заяву письмово особисто до вишу, якщо ваші документи були отримані до 2000 року.
Надіслати заявку до вишу
В електронному кабінеті ви обираєте кілька вишів і спеціальностей, на які хочете подати заявку. Слід додати ваші документи про попередню освіту, підсумки тестів, а також паспортні дані, мотиваційний лист.
Якщо ви хочете навчатися на творчих спеціальностях, також потрібно надати портфоліо або інші дані на вимогу вишу.
Навчання на заочному відділенні - це чудовий варіант здобути вищу освіту без особливих зусиль і витрат. Вступ і набір здійснюється так само, як на денне відділення, але вимоги і конкурс у цьому випадку, як правило, нижчі. Бюджетних місць на заочному відділенні небагато, в основному всі навчаються на платній основі. Також існує можливість почати навчання на контракті, а потім перевестися на бюджет.
Якщо у вас немає необхідних документів (наприклад, додатка до атестата) або ви хочете просто мати диплом, можна вирішити питання у простіший і швидший спосіб. Кваліфіковані фахівці підготують справжні документи про освіту, які успішно пройдуть будь-які перевірки.