Облік завжди був важливою складовою будь якого бізнесу. З розвитком інформаційних технологій зросли вимоги до бізнесу, але й зросли можливості щодо ведення обліку. Широке застосування маркування товару та виробів етекетками з електронними кодами відкрило нове вікно можливостей контролю та управління бізнесом.
Зараз майже кожне підприємство, у тому числі у сфері малого та середнього бізнесу, використовує автоматизовані системи обліку, які здатні:
- створювати коди;
- зчитувати їх;
- друкувати етикетки зі штрих-кодами;
- обрабляти отримані дані та проводити різні облікові операції з товаром за допомогою штрихкодування.
Які характеристики програм обліку найважливіші для обробки штрих-кодів?
Розвинутий функціонал облікових платформ дозволяє значною мірою прискорити практично всі, пов'язані з товарообігом облікові та управлінські процеси.
При виборі програми обліку для використання штрих-кодів у малому та середньому бізнесі є кілька ключових аспектів, на які варто звернути особливу увагу:
- Переконайтеся, що програма сумісна з сканерами штрих-кодів та іншим периферійним обладнанням.
- Важливо, щоб програма могла легко інтегруватися з іншими системами, які використовуєте, наприклад, із системами обліку запасів та бухгалтерськими програмами. Для цього краще використовувати єдину облікову платформу, до складу якої входять інтегровані алгоритми обробки штрих-кодів.
- Програма має бути масштабованою, має підтримувати збільшення кількості товарів та транзакцій без істотного зниження продуктивності.
- Інтерфейс програми має бути інтуїтивно зрозумілим для користувачів усіх рівнів.
- Переконайтеся, що вартість користування програмою, включаючи початкову купівлю, підписки, оновлення та технічну підтримку вкладається у ваш бюджет та виправдає вкладення за рахунок підвищення ефективності.
Крім того, для бізнесів, які працюють із фізичними товарами, важливо, щоб програма пропонувала просунуті функції управління запасами, такі як:
- відстеження руху товарів;
- управління замовленнями на постачання;
- здатність проводити інвентаризацію.
Важливими для бізнесу є інші функціональні можливості таких програм.
Функції та можливості програм обробки штрих-кодів
За допомогою штрих кодування можна значно прискорити проведення операцій з товаром.
Спрощення обліку товарообігу
Роздрібна торгівля отримує можливість швидко обліковувати придбаний покупцями товар.ю та списувати його з залишків отримавши оплату. Зручніше також виглядає і оприбуткування товару. Особливо корисною для вирішення такої задачі є функція автоматичного створення коду, яка дозволяє швидко оприбуткувати продукцію, яка відсутня у базі підприємства.
Підприємствам гуртової або інтернет торгівлі зручно за допомогою маркування та облікових програм виконувати операцію комплектування замовлень. Все це не тільки полегшує роботу та зменшує витрати на неї, а й сприяє задоволеності клієнтів від співпраці з компанією.
Переваги інвентаризації маркованої продукції
Чітко встановити реальні залишки товарів допоможе проведення інвентаризації з використанням обладнання для зчитування штрих-кодів та облікової системи. Додатковими зручностями такої інвентаризації є:
- Можливість автоматичного підрахунку товарних одиниць паралельно з оприбуткуванням чи відгрузкою товарів.
- Здатність системи кодувати товар упаковками, присвоюючи унікальний код полетам, піддонам, ящикам.
Алгоритмі створення етикеток для маркування
Для створення та друку етикеток облікові системи пропонують зручні інструменти. Вони дозволяють користувачеві розробляти дизайн таких етикеток самостійно, або скористатися готовими шаблонами. Створюючи етикетки варто скористатися можливістю розмістити на них додаткову, не закодовану інформацію. Це може бути:
- ціна;
- вага;
- термін придатності продукту та інше.
Резюме
Пріоритет при виборі програми для роботи зі штрих-кодами варто віддати обліковим платформам, які забезпечують повний функціонал, необхідний для контролю та управління підприємством.