Домашня тварина – це не тільки радісні моменти спілкування, а й велика відповідальність. При постійному і уважному догляді тварин можна помітити і зміни у її настрої, і погане самопочуття. Останнім часом з'явилися коти цікавих порід, граційні і красиві, але врасники не завжди знають до яких проблем зі здоров'ям схильні саме ці породи котів і кішок. І на що завчасно звернути увагу.
Чим хворіють абіссінські кішки?
Тварини цієї породи мають міцне здоров'я. Хоча і вони мають схильність до деяких захворювань. У тому числі кардіоміопатія, артеріальна тромбоемболія, інфекційний перитоніт, криптококоз, дефіцит піруваткінази (генетичне захворювання PK Def.), захворювання сечовивідних шляхів, амілоїдоз, ниркова недостатність та інші.
Постійно спостерігайте за станом свого вихованця. Якщо кошеня або доросла тварина раптово стає млявою, відмовляється від їжі, кульгає, болісно реагує на дотик, виявляє агресію або, навпаки, зайву полохливість, звертайтеся за консультацією до спеціаліста – ветеринар (Львів).
Також улюбленця варто неодмінно показати ветеринару, якщо у нього випадає шерсть, сльозяться очі, є зубний камінь чи погано пахне з рота. Особливо не варто зволікати з візитом, якщо у вихованця пошкоджені очі або є рани на тілі, спостерігається сильна слабкість, а також проблеми з диханням, сечовипусканням, координацією рухів і не тільки.
Захворювання єгипетських мау
Заводчики єгипетських мау часто стикаються зі спадковими захворюваннями кішок. Це з тим, що спочатку генофонд породи був дуже обмежений. Найбільш поширеними спадковими захворюваннями є астма та кардіоміопатія. Тому важливо створити для вихованця умови, де переважає чистота і немає курців.
Друга за поширеністю хвороба – це алергія. Ця порода потребує правильного харчування і не може утримуватися в умовах харчування зі столу. Навіть корми преміум класу не завжди підходять кішкам цієї породи. Вибір слід робити, з індивідуальних особливостей тварини.
Також важливо проводити профілактику проти паразитів, адже активна та цікава тварина постійно обнюхує все навколо: на вулиці та вдома. Таким чином вона ризикує дуже швидко заразитися глистами.
Якісний догляд і дотримання правил правильного харчування для єгипетської мау здатні продовжити життя вихованця до 15 років.
Поширені захворювання кішок породи мейн-кун
Найуразливіший орган в організмі кішок мейнської породи – серце. Вони генетично схильні до порушень функції серцевого м'яза – кардіоміопатії. Також мейн-куни схильні до розвитку сечокам'яної хвороби та порушення розвитку суглобів – дисплазії тазостегнового суглоба.
Однак регулярні візити до ветеринарного лікаря з раннього віку, помірні фізичні навантаження, контроль стан здоров'я, медикаментозна підтримка та збалансований раціон харчування дозволяють попередити можливі хвороби породи мейн-кун або вчасно запровадити підтримуючу терапію.
Ветеринарна допомога у Львові
Авіцена Вет – ветлікарня у Львові, в якій обов'язково допоможуть Вашому вихованцю. Не займайтеся лікуванням самі – за будь-яких симптомів захворювання краще відразу звернутися до ветеринарного лікаря. Деякі хвороби кішок та їх симптоми можна визначити лише у ветеринарній клініці за допомогою досліджень (аналізи тваринам, УЗД ветеринарне, рентген), а курс лікування має бути призначений ветеринаром. Швидка постановка точного діагнозу прискорить одужання вихованця.
У будь-якому випадку краще за якісне лікування може бути тільки грамотна профілактика. Не можна забувати про правильне збалансоване годування, про гігієну кішки, фізичні вправи та своєчасну вакцинацію, обробки.