Думаєте про те, як правильно вибрати наповнювач для котячого туалету? Сумніваєтеся, який наповнювач буде відповідати як вам, так і вашому улюбленцю? Вибір наповнювача для лотка - це індивідуальне питання.
Зазвичай, якщо тварина ходить в туалет не там, де треба, це свідчить про те, що наповнювач не підходить їй. У будь-якому випадку, щоб правильно вибрати наповнювач для кішки, зверніть увагу на такі моменти:
- Зручність - гранули не повинні викликати дискомфорт вашому улюбленцеві;
- Добре поглинаюча здатність - вміст котячого туалету може поглиблювати вологу безпосередньо або утворювати комки, але в будь-якому випадку котячий туалет повинен залишатися сухим;
- Склад - наповнювачі для лотків створюються на основі твердих і глинистих мінералів, силікагелю, глини, матеріалів на деревній і рослинній основі, пресованих зернових культур, рослинних волокон і паперу;
- Розмір гранул - існують наповнювачі з дрібними, середніми і великими гранулами;
- Ароматизатори - під час виробництва деяких наповнювачів використовують ароматичні добавки природного і штучного походження. Найпопулярніший варіант - на основі лаванди.
Типи наповнювачів для котячого туалету:
Комкуючі:
- Рослинні комкуючі наповнювачі: Екологічно чисті наповнювачі, виготовлені з натурального матеріалу, який не піддається хімічній обробці. Підходять для котів-алергіків.
- Глиняні комкуючі наповнювачі: Натуральні наповнювачі на основі бентонітової глини. Давно на ринку, користуються популярністю через свої властивості. Не рекомендується зливати в каналізацію.
- Деревні комкуючі наповнювачі: Новинка на ринку, гранули з пресованих дерев'яних опилок. Екологічність і приємний природний запах, але можуть розкидатися по будинку.
Впитуючі:
- Силікагелеві впитуючі наповнювачі: Сучасні наповнювачі з хорошою впитуючою здатністю. Зручно, якщо використовувати правильно. Не рекомендується для кошенят і нервових котів через гучний шипіння від зволоження.
- Деревні впитуючі наповнювачі: Гранули різного розміру, які швидко поглиблюють вологу. Мають антисептичний ефект і не викликають алергії.
- Глиняні впитуючі наповнювачі: Виготовлені на основі бентонітової глини. Конкурентноздатні з силікагелевими за утриманням неприємних запахів і рідини. Дорогше, але ефективніше.
На що звертати увагу при виборі наповнювача для котячого туалету:
- Для вибагливих тварин підійде глиняний наповнювач, схожий на пісок.
- Якщо у вас кілька кішок, краще вибрати якісний силікагелевий наповнювач - його треба замінювати рідше, що, незважаючи на вартість, буде дешевше.
- Якщо ви збираєтеся зливати відходи в каналізацію, оберіть рослинні наповнювачі.
- Якщо ви хочете випробувати новий вид наповнювача, візьміть невелику упаковку і спостерігайте за реакцією вашого улюбленця.
- Якщо вашій кішці важко звикнути до нового наповнювача, рекомендуємо протягом першого місяця змішувати його з звичним для тварини наповнювачем у пропорції 1:1, поступово збільшуючи частку нового наповнювача.
- Зберігайте наповнювач у вихідній упаковці в сухому місці, подалі від їжі. Завжди мийте руки після контакту з ним.