Пневматичні інструменті – це пристрої, які мають поршневий чи ротаційний двигун, вони працюють під тиском стисненого повітря. Воно подається компресором. Такі прилади активно використовуються в різних сферах – будівництві, деревообробці, машинобудування, автосервісах тощо. Для коректної робити дуже важливо щоб обладнання було справне, в тому числі всі його складові компоненти. Сьогодні ми поговоримо про блок підготовки повітря та його значення для приладів.

Що таке блок підготовки повітря та для чого він потрібен

Блок підготовки повітря, придбати який можете в цьому магазині: https://armatura.net.ua/bloki-pidgotovki-povitrya/, – це спеціальний пристрій для нормалізації вхідного потоку, який подається з компресора. Головна його задача – це прибрати будь-які домішки, які можуть потрапляти до механізму. Наприклад:

  • воду;
  • конденсат;
  • тверді частини;
  • залишки мастила.

По суті, блок підготовки – це сполучна ланка між магістраллю і обладнанням. Також він має функцію регулятора тиску.

Конструкція блоку підготовки повітря

Зовні такий пристрій має вигляд системи з двох циліндрів. Один з них відповідає за фільтрацію та осушування, тобто виводить з повітряного потоку вологу та бруд. Другий додає мастило, яке необхідне для змащування інструменту. Це в тому числі забезпечує продовження строку експлуатації. Важливий компонент пристрою – манометр, він відстежує тиск повітряної маси.

Для використання пневматичного інструменту може встановлюватись декілька подібних приладів. Така необхідність зазначена в інструкції. Якщо шукаєте якісні комплектуючі до пневматики, продукція METAL WORK стане оптимальним рішенням.

Характеристики та критерії вибору блоку підготовки повітря

Якщо шукаєте блок підготовки повітря, то варто розібратись в основних характеристиках цього компоненту систему. Ось вони:

  • приєднувальна різьба. Діаметр її вимірюється в дюймах, і може бути в межах 1/8-1;
  • номінальні витрати повітря. Одиниця виміру – нормальні літри за хвилину. Стандартний показник 400-10000;
  • робочий тиск. Замір ведеться в барах. Для пневмоінструменту потрібно 1,5-10 бар, інколи зустрічається до 35 бар;
  • ступінь очищування повітря від твердих частинок. Стандартний варіант 40 мікронів, якщо використовувати додаткові фільтри, то можна досягти 5 мікронів.

Крім того, характеристиками є: максимальний вихідний тиск, діапазон регулювання інтенсивності подачі, матеріал корпусу і колби блоків підготовки повітря.

При виборі звертайте увагу в першу чергу на витрати повітря. Не рекомендуємо купувати пристрій з високим показником. Далі звертайте увагу на діапазон тиску. Ідеальний варіант – понад 75% максимального робочого тиску блоку підготовки повітря. Важливий параметр ступінь фільтрації від твердих частин. Основна задача цього компоненту прибирати конденсат, працюють вони з крапельною вологою, тому повністю прибрати всю її з повітря не здатні.

Дивіться на тип скидання конденсату та додаткові функції блоку, якщо вони для вас важливі. Якщо виникають складнощі з підбором, завжди готові прийти на допомогу консультанти магазину, де купуєте блок.