Штори роблять більше, ніж просто блокують світло та забезпечують конфіденційність приватного життя. Стильне віконне покриття також може привнести в житловий простір новий колір, текстуру і характер, тому навчитися як пошити штори – це корисна навичка для хорошої домогосподарки та нескладний швейний проект для швачки-початківця. Маючи швейну техніку і дотримуючись інструкцій, описаних нижче, ви зможете самостійно пошити штори з підкладкою.

Щоб пошити штори своїми руками вам знадобляться:

  • основна тканина (муслін)

  • підкладкова тканина (блекаут)

  • швейна побутова машинка

  • парова праска

  • прасувальна дошка для парогенератора

  • ножиці для тканини

  • кравецький олівець, шпильки та лінійка

  • рулетка

Перед пошиттям штор в ідеалі карниз вже має бути встановлений на стіні. Його наявність дозволяє легко визначити точні розміри фіранки, що є важливим моментом під час виготовлення штори своїми руками. Попри те, що не існує єдиної "правильної" висоти для штори, і багато що залежить від особистого смаку, все ж таки, рекомендується розміщувати карниз на висоті від 10 до 15 сантиметрів над вікном. Довжина штор також залежить від особистих уподобань. Дизайн може змінюватись від мінімалістичних коротких фіранок, які просто торкаються підвіконня, до дуже довгих гардин, що розкішно лягають на підлогу.

Крок №1.

Якщо ви хочете знайти ідеальну ширину штори, почніть із вимірювання відстані між кронштейнами на карнизі. А щоб створити ефект драпірування, загальна ширина штори повинна в 1,5-2 рази перевищувати відстань між кронштейнами. Зніміть мірку від кронштейна до кронштейна, помножте це число на 1.5 або 2 (залежно від передбачуваного виду драпірування) і додайте 5 сантиметрів у якості припусків на підшивання країв. При створенні завіси з двох штор розділіть отримане значення на 2 і додайте 5 сантиметрів до ширини кожної штори. З метою визначення довжини виміряйте відстань від карниза до передбачуваного подолу штори. Додайте 30 сантиметрів до цього числа, щоб врахувати підгинання та створення куліси для перекладини карниза.

Крок №2.

Розкладіть основну тканину для штор на рівній поверхні, а потім, за допомогою рулетки та олівця, виміряйте та позначте місця для розрізу. Використовуйте ножиці для тканини, щоб обрізати матеріал до потрібного розміру. В якості альтернативи ножицям, на цьому етапі також можна використовувати дисковий розкрійний ніж.

Виконайте ті ж дії, щоб відміряти та розкроїти підкладковий матеріал. Тільки не забудьте зменшити значення довжини приблизно на 20 сантиметрів, оскільки для підкладки не потрібно стільки припусків на підгин, як для портьєрної тканини.

Крок №3.

Покладіть основну тканину для штор лицьовою стороною донизу на дошку для прасування. Візьміть нижній край заготовки й підверніть його на 10 сантиметрів, а потім запрасуйте підворіт, щоб отримати складку. Після цього складіть тканину ще раз, знову на 10 сантиметрів, та використайте праску для створення ще однієї складки. Ця дія дозволить вам отримати подвійний підворот, який запобігає зношування країв тканини та надає текстильному виробу завершеного зовнішнього вигляду.

Крок №4.

Розмістіть підкладковий матеріал на прасувальній дошці для парогенератора, лицьовою стороною вниз. Підігніть нижній край на 5 сантиметрів та пропрасуйте. Після цього підігніть нижній край ще на 5 сантиметрів і знову пропрасуйте. Закріпіть підгин на місці за допомогою кравецьких шпильок, якщо це необхідно. Слідом, за допомогою швейної машини, прострочіть по всій довжині сформований подвійний підворот. Повторіть цей крок і на щойно створеному краї тканини підкладки. Рукоділки, які не мають швейної машини, можуть шити вручну, але цей процес займе набагато більше часу.

Крок №5.

Покладіть основну тканину для штор лицьовою стороною донизу. Покладіть підкладку поверх основної тканини, лицьовою стороною вгору, поєднавши верхні краї кожної заготовки. Виворітні сторони обох матеріалів повинні бути звернені один до одного. Нижній край підкладки повинен розташовуватися приблизно на 2.5 сантиметрів вище нижнього краю портьєрної тканини. Розгладьте заготовки та закріпіть їх швейними шпильками. Потім зшийте обидва матеріали разом на швейній машинці, виконавши пряму строчку по всіх чотирьох сторонах.

Крок №6.

Покладіть штору лицьовою стороною вниз на прасувальну дошку. Візьміть один бічний край фіранки та підігніть його на 2.5 сантиметра. Потім прогладьте згин, щоб вийшла складка. Ще раз підігніть тканину на таку ж ширину і знову пропрасуйте підворіт. Скріпіть все кравецькими шпильками. Повторіть ці дії на протилежному боці штори. Далі, використовуючи швейну машинку, виконайте пряму строчку по всій довжині підворота з кожного боку.

Крок №7.

Розташуйте штору на дошці для прасування, лицьовою стороною донизу. Візьміть верхній край фіранки і загніть на 5 сантиметрів і потім запрасуйте уздовж згину, щоб вийшла складка. Зробіть цю операцію ще раз, щоб вийшла подвійна кромка. Після цього, використовуючи швейну машинку, виконайте пряму строчку по всій довжині краю. Шийте з припуском на шов 6 міліметрів (¼ дюйми). Ця операція дозволить вам сформувати кулісу для поперечини карниза. Якщо діаметр вашої поперечини більший, то закладіть підворот більшої ширини. Після завершення шиття просмикніть поперечину через кулісу і повісьте штору на карниз.

На цьому все. Ось ви й дізналися як самому пошити штори! Робота зі створення таких штор – це завдання з яким може впоратися навіть більшість новачків у шитті. До того ж це дуже утилітарна навичка, яка обов'язково знадобиться вам у побуті.