Волосся на тілі та його характерний розподіл зумовлені, серед іншого, через гормони і генетику. З медичної точки зору, поки волосся не є надмірним або не є результатом захворювання, це не є проблемою. Незважаючи на це, в 21 столітті існує культ гладкого тіла без волосся. Косметологічний ринок задовольнив цей попит, запропонувавши постійне видалення волосся з будь-якої частини тіла.
Що таке лазерна епіляція?
Лазерна епіляція полягає у видаленні волосся шляхом пошкодження волосяного фолікула лазерним променем . Діапазон хвиль, здатних спричинити описані вище пошкодження, становить 630-1200 нм. Це явище абсолютно безпечно для людини і не заважає функціонуванню організму.
Від чого залежить епіляція?
Лазерна епіляція залежить від кольору волосся , яке в свою чергу залежить від ступеня насиченості конкретним хроматофором. У разі лазерної епіляції - це меланін . Найбільш ефективна депіляція відбувається, коли лазер опромінює стовбурові клітини, опуклості, сосочки та волосяний матрикс, які знаходяться у фазі росту волосся. Однак, якщо волосся не повністю знищено на цій фазі, воно перейде у фазу спокою, де випаде, а потім відросте знову.
Вже після першої процедури лазерної епіляції фази росту волосся можуть бути синхронізовані, що призведе до зменшення волосся .
Процедури лазерної епіляції слід повторювати кожні 4-8 тижнів , щоб переконатися, що волосяні фолікули пошкоджені на правильній фазі росту волосся.
Лазерна епіляція - курс
Лазерна епіляція - це не одна процедура . Він складається в середньому з 6-9 відвідувань, в залежності від кольору і густоти волосся, а також індивідуальних схильностей. Під час першого візиту косметолог проводить ретельне опитування, потім підбирає параметри епіляції та проводить лазерний тест (зазвичай на невидимому місці). Лазерний тест використовується для оцінки реакції шкіри на лазерний промінь, а також виникнення можливих побічних ефектів.
При наступній зустрічі проводиться власне епіляція. Вона полягає в тому, щоб зробити серію «пострілів» лазером в тому місці, де ми хочемо позбутися волосся. Сама процедура досить коротка. Залежно від індивідуальних відчуттів вона може бути трохи болючою, шкіра після нього може бути злегка роздратованою, почервоніти і зігрітися . Після процедури також може бути біль і чутливість в обробленій області. Дуже рідко виникають опіки або пухирі. Всі описані вище легкі реакції після лікування зникають протягом 1-3 днів.
Лазерна епіляція - як підготуватися?
Лікування не вимагає спеціальної підготовки. Найпізніше, напередодні, достатньо поголити місце, з якого ми хочемо видалити волосся лазером з бритвою. Крім того, місце епіляції необхідно попередньо вимити і висушити. Це для видалення всієї косметики та засобів особистої гігієни, наприклад, кремів, лосьйонів, дезодорантів , кольорової косметики тощо.
Лазерна епіляція - протипоказання
- вагітність;
- свіжа засмага;
- шкірні захворювання, наприклад вітіліго, псоріаз, шкірні інфекції;
- рани, пухирі, виразки;
- епілепсія;
- кардіостимулятор;
- новоутворення;
- нещодавня операція;
- застосування ретиноїдів, фотосенсибілізуючих препаратів.
Люди зі світлим волоссям (світле, руде) можуть не підійти для процедури через занадто малу кількість пігменту у волоссі. У них терапія може виявитися неефективною і безуспішною.
Крім того, щоб отримати право на процедуру, ви не повинні:
- засмагати мінімум за місяць до запланованого лікування (пігмент може бути розподілений нерівномірно);
- епілювати шкіру кремом або воском принаймні за 4 тижні до процедури (волосся може бути не пошкоджене лазером у відповідній фазі росту волосся та/або пошкоджене неправильним чином);
- використовуйте препарати з ретиноїдами, похідними вітаміну А і С, фруктовими кислотами (принаймні за 4 тижні), антибіотиками (принаймні за 2 тижні), речовинами та екстрактами трав з потенційним фототоксичним ефектом принаймні за тиждень до процедури, тому що може виникнути сильна сенсибілізація та подразнення.
Лазерна епіляція - показання після процедури
Протягом кількох днів (мінімум 48 годин) після лазерної епіляції уникайте купання та гарячих ванн. Небажано використовувати ексфоліанти і приймати фотосенсибілізуючі препарати і трави. Не вищипуйте волосся і не засмагайте між процедурами. Засмагати можна починати через 4 тижні після останнього сеансу.
Будь-яку процедуру лазерної епіляції необхідно проводити в сертифікованому косметологічному кабінеті. Людина, яка сама проводить процедуру, повинна мати сертифікати, що підтверджують навички та знання в області лазерної епіляції.
Стаття була підготовлена:
експертами студії лазерної епіляції "Anatomia"
Веб сайт: https://anatomia-laser.com.ua/