Ми якось звикли, що для отримання нового абонентського номера потрібна маленька мікросхемка (а насправді навіть мікрокомп'ютер) на шматочку пластику. Не дивно, адже фізичні сім-карти з'явилися практично одночасно з мобільними телефонами — ще з початку 90-х вони були з нами, поступово зменшуючись у розмірах.
Пам'ятайте, спочатку це була звичайна SIM-картка розміром з наперсток, а до 2010 нормою стала micro-SIM - менше нігтя. І ось так само, як у минуле йдуть носії інформації типу Blu-ray-дисків, звичайні сімки поступово втрачають актуальність.
Все більше смартфонів мають підтримку eSIM - електронної або вбудованої сім-карти. Що це таке? Віртуальна сімка - це модуль, подібний до того, що знаходиться у звичайній SIM-карті, тільки він, по-перше, вбудований у смартфон, по-друге, дозволяє зберігати не один номер, а безліч, а по-третє, змінювати ці номери, підключаючи та відключаючи їх. Власне, ось і все.
«Як мені це знадобиться?» — спитайте ви. Мабуть, основних сценаріїв три:
- Вам потрібний додатковий номер, а ще одного слота для фізичної SIM-картки в телефоні немає.
- Ви їдете за кордон, де збираєтеся користуватися місцевою сім-карткою.
- Ви хочете використовувати розумний годинник як повністю самостійний пристрій для дзвінків та виходу в інтернет.
Плюси електронних сім-карт
Головне – ви можете використовувати відразу кілька номерів. Скільки з них будуть активними - залежить від телефону, але якщо ваш смартфон підтримує дві сімки відразу - це не означає, що він обов'язково потягне дві eSIM одночасно. Імовірний варіант, при якому одночасно можуть бути активні одна eSIM та одна SIM. Дивіться характеристики та інструкції.
Інший важливий плюс - легкість підключення та відключення. Не потрібно відкривати кришку або лоток для SIM-картки, перезавантажувати смартфон. Все робиться в меню пристрою. І якщо вам треба переключитися з одного тарифу (або оператора) на інший прямо на ходу, наприклад, коли ви повернулися з поїздки, це буде величезною зручністю.
Ну і логічно, що якщо не треба сім-карту діставати, то нічого з нею не станеться і загубитися вона не зможе. Якщо ви з тих, хто постійно знаходить вдома забуті сімки та microSD з позаминулого смартфона, це теж буде плюсом.
Також плюсом eSIM стане для тих, хто втрачає вже самі смартфони, або боїться втратити. Адже вбудовану «симку» не можна витягнути, мікропроцесор у ній працюватиме, і у разі втрати чи крадіжки відстежити місце розташування девайса стане набагато простіше.