Щоб виріб із натуральної шкіри вийшов красивим, з рівною поверхнею та ідеальними швами, бажано використовувати для роботи професійні інструменти. Арсенал досвідчених майстрів шкіряної справи налічує десятки предметів; якщо ж ви новачок і перебуваєте на старті освоєння професії, то вам не потрібно стільки найменувань. У статті ми розповімо, що знадобиться в першу чергу, які предмети варто купити, а який інструмент для роботи зі шкірою можна замінити тим, що вже є у господарстві.

Які інструменти використовують у шкіряній справі

Процес виготовлення шкіряного виробу складається з декількох етапів, кожен з яких потребує певних інструментів та пристроїв. Розглянемо спрощену схему роботи майстра та проаналізуємо, чим виконуються ті чи інші маніпуляції.

Розкрій деталей майбутнього виробу

Це дуже важливий етап, тому що від того, наскільки правильно буде все викроєне і рівно відрізане, залежить точність швів та сумісність деталей. Для роботи знадобляться:

Розмітка та виконання технологічних отворів

Після розкрою виконується розмітка для швів, місць розташування всіляких деталей (кишень, клапанів), місць біговки для гарного згину тощо. Інструменти, які знадобляться, це:

  • розмітник для шкіри;
  • циркуль;
  • кризер;
  • лінійка;
  • пробійник;
  • шило для шкіри.

Для нанесення розмітки та її видалення придумані спеціальні стрижні та олівці. Також на цьому етапі вам може знадобитися киянка. Вона виготовляється з дерева, капролону чи поліоксиметилену. Професійна киянка - це досить дорогий інструмент, який на перший час можна замінити звичайним молотком.

Складання виробу

Підготовлені деталі з нанесеною розміткою та отворами потрібно зшити. Для роботи знадобляться голки для шкіри ручні та наперсток. На цій стадії теж не обійтися без киянки. З її допомогою простукують шви та місця згинів. Заміна на звичайний молоток небажана; якщо ж доведеться це зробити, то потрібно обов'язково подбати про збереження шкіри та використовувати прокладку з товстої незабарвленої тканини або картону.

Установка фурнітури та декорування

Досвідчені майстри зазвичай мають спеціальні преси та набір матриць під кнопки, хольнітени, люверси. Для початку ж можна скористатися ручним установочним інструментом. Ці прилади призначені для певного діаметра фурнітури і включають лише бойок або бойок та ковадло.

Процес створення виробу з натуральної шкіри нагадує одночасно роботу швачки, скульптора та столяра. Тому в арсеналі майстра шкіряної справи є шпателі, стамески, кромкорізи, слікери, шерфувальні ножі та скальпелі, висічки та багато іншого. Застосовується все це для шкіри як натуральної, так і штучної. Щоб не загубитися в подібній різноманітності, ми пропонуємо скористатися допомогою наших фахівців і зібрати свій власний стартовий набір для роботи зі шкірою. Він включатиме лише найнеобхідніше для втілення вашої ідеї, а згодом його можна доповнювати та розширювати.