Початок опалювального сезону в Україні припадає на жовтень місяць. Незважаючи на це, такий сезон практично завжди настає несподівано, а тому опалювальне обладнання та інша техніка для обігріву приміщень, нагрівання води залишаються непідготовленими. В результаті власник техніки намагається в прискореному темпі підготувати обладнання до експлуатації. Такий поспіх неодмінно призведе до різних проблем:
-
опускаються важливі деталі;
-
ігноруються дрібні несправності та інше.
Все це стає причиною частих поломок, несправної роботи обладнання загалом. Тому ремонт бойлера та іншої водонагрівальної техніки потрібно проводити заздалегідь. Ідеальним періодом є саме літо, коли опалювальний сезон уже давно позаду, а необхідна кількість гарячої води суттєво зменшується.
Завдяки професійній допомозі з боку досвідчених майстрів, кожен із власників зможе усунути всілякі проблеми у роботі обладнання та тим самим підготувати його до майбутньої експлуатації.
Переваги попереднього обслуговування
Більшість власників квартир, приватних будинків та дач дотримуються правил, що обслуговування всього опалювального обладнання, водонагрівачів слід проводити виключно перед початком сезону – восени (або ще гірше – взимку). Однак спеціалісти рекомендують виконувати всі роботи в не сезон – влітку. І на це вказує одразу кілька важливих переваг:
-
Відсутність черг – восени відзначають великий наплив клієнтів, що призводить до зростання навантаження на майстрів. Важко знайти кваліфікованого спеціаліста та доводиться довго чекати, коли майстер звільниться і зможе приїхати за вказаною адресою.
-
Демократична вартість послуг. Обслуговування в не сезон – це суттєва економія, оскільки восени підвищується споживчий попит на послугу, разом з яким підвищуються й ціни.
-
Можливість провести всі роботи не поспішаючи, поступово. Коли настають холоди, немає можливості довго чекати та необхідно якнайшвидше запустити систему опалення, щоб обігріти житлові приміщення. Як результат – більшість проблем буде проігноровано, оскільки враховуються найважливіші поломки.
Таким чином, ремонт газового котла, бойлерів, газових колонок та іншої техніки слід проводити влітку, щоб мати можливість восени провести оперативний запуск обладнання без будь-яких проблем.
Які несправності можна усунути у процесі обслуговування техніки влітку?
У літній період часто проводять, як ремонтні роботи, так і комплексну модернізацію. Адже в пам'яті ще зберігся весь список існуючих проблем, а часу на їх усунення більш ніж достатньо.
Тому після приїзду майстри рекомендують звернути увагу на таке:
-
Знайти всі можливі ділянки витоку води. Адже при охолодженні конструкції всі прокладки, гумки ущільнювачів звужуються, а значить більшість з'єднань стають негерметичними.
-
Димарі. Необхідно провести прочистку димоходу від сажі, щоб підготувати котел до майбутнього запуску та нормальної роботи.
-
Контроль pH для систем опалення, в яких використовується антифриз. Це пов'язано з тим, що в основі антифризу виробники застосовують гліколі, які належать до агресивного типу робочих рідин. Тому майстер використовує спеціальний прилад для вимірювання рівня pH теплоносія, щоб зрозуміти – потрібна заміна чи ні.
У літній період можна приділити увагу всім деталям, ретельно оглянути різні з'єднання, здійснити пошук необхідних комплектуючих на заміну та інше. Тому не варто відкладати процедуру обслуговування «на потім», щоб не зіткнутися з тривалим та дорогим ремонтом.