Старість – це ще не привід обмежувати свою активність. Основними причинами її зниження є хронічні та гострі захворювання. Однак, незважаючи на те, що у людей виникають проблеми зі здоров'ям і мобільністю, існують методи, які все ж таки дозволяють їм вести активне життя. Один із них є реабілітація, яка допомагає відновити втрачені функції.

Знайдіть ідеальний будинок престарілих у місті Рівне на Doma-prestarelyh.com.ua. Зручний пошук та перевірені об'єкти забезпечують ваше комфортне життя у будь-якому місті України.

Оцінка індивідуальних потреб та розробка реабілітаційного плану

Перед початком реабілітаційного процесу важливо оцінити потреби та можливості пацієнта. Для цього часто використовуються різні тести та дослідження, що дозволяють визначити рівень мобільності, когнітивних здібностей та емоційного стану. На основі отриманих даних складається індивідуальний реабілітаційний план, який включає всі необхідні заходи.

Фізична реабілітація

Це комплекс заходів, спрямованих на відновлення та покращення фізичних показників пацієнтів. Така реабілітація сприяє підвищенню фізичних можливостей людини, відновленню її сили, координації рухів та балансу. Вона включає спеціалізовані вправи та обладнання, які розробляються індивідуально для кожного пацієнта. Для цього можуть бути задіяні різні тренажери та обладнання, такі як еліптичні тренажери, велотренажери. і фізіотерапевтичні методи – ЛФК, масаж.

Когнітивна реабілітація

Цей комплекс заходів, спрямованих на відновлення та покращення когнітивних функцій пацієнта, включає методи стимуляції пам'яті та мислення. Ефективними способами стимулювати мозкову активність є читання, настільні ігри, кросворди, загадки, головоломки, різні вправи і т.д. Крім того, пацієнтам рекомендують заняття читанням, спілкування з іншими людьми та вивчення віршів напам'ять.

Емоційна та соціальна реабілітація

Літні люди, які потрапили в пансіонат, часто відчувають самотність, навіть якщо їхній переїзд тимчасовий. Тому дуже важливо, щоб вони отримували достатньо уваги з боку персоналу та членів сім'ї.

В багатьох пансіонатах є послуги з надання психологічної підтримки. Фахівці допомагають людям похилого віку справлятися з емоційними проблемами, такими як депресія, тривога і страх. Співробітники установи також допомагають у налагодженні соціальних контактів та спілкуванні з іншими мешканцями будинку. Для соціальної реабілітації проводяться різні заходи – майстер-класи, екскурсії, пікніки, сімейні дні, конкурси, тощо.

Співпраця з сім'єю та міждисциплінарна команда фахівців

Будинки для літніх людей мають міждисциплінарну команду фахівців, яка піклується про здоров'я та благополуччя своїх постояльців. До цієї команди входять лікарі, медсестри, соціальні працівники, фізіотерапевти, доглядальниці, реабілітологи, кухарі, охоронці тощо. Великий штат будинку для людей похилого віку дає можливість розширити перелік доступних послуг і мати можливість надати допомогу в різних питаннях.

Щоб сім'ї пенсіонерів не переймалися своїми рідними у стінах пансіонату, важливо налагодити контакт зі співробітниками. Довірчі відносини з кваліфікованим співробітником – запорука спокою та ефективної взаємодії у турботі про пенсіонера.