Найдешевше паливо для котлів? Зрозуміло це газ. Тому всі власники будинків і котеджів в більшості вважають що краще установити газові котли опалення - дешево і сердито. Однак не на всіх просторах нашої неосяжної України здійснена газифікація. Тому в деяких регіонах люди змушені опалювати будинки по-старому - на дровах, вугіллі, пеллетах та ін. Якщо ви поцікавитеся вартістю твердопаливного котла, то цифра вас неприємно здивує. Ми ж запропонуємо вам створити твердопаливний котел Рівне своїми руками. Вам знадобляться деяке обладнання, ну і, звичайно ж, корисні здібності майстра.
Матеріали і інструменти
Отже, проведіть огляд свого арсеналу в гаражі і на дачі і знайдіть наступне. Матеріали:
- Пластини для створення топки - з жаростійкої сталі 4-5мм.
- Листи сталі 2-3 мм - з них буде виготовлятися корпус пристрою.
- Сталеві труби - вони знадобляться для створення теплообмінника. Їх діаметр і довжина будуть розраховані, виходячи з вашої конкретної ситуації.
- Металеві труби - з них в подальшому буде споруджуватися димохід.
- Решітка колосника і варильна поверхня.
- Дверцята зольника і камери згоряння.
- Жаростійкиа цегла.
- Цементний розчин.
- Інструменти
- Зварювальний агрегат - краще до нього також запастися пучком електродів.
- Апарат для газового різання.
- Трубогиб.
- Болгарка з дисками.
- Рулетка, рівень, маркер.
- Види твердопаливних котлів
На сьогоднішній день доступні 4 види котлів на твердому паливі, які відрізняються не тільки конструкцією, але і значенням ККД, складністю схеми і обслуговуванням. Для початку ознайомимося з загальною схемою роботи кожного з цих 4 видів.
Класичний твердопаливний котел
Вони оснащуються теплообмінником з чавуну або сталі: ККД таких котлів становить близько 85%. Принцип роботи простий: в топку завантажуються дрова (будь-яке інше тверде паливо). Під час їх горіння нагрівається бак з водою, який в подальшому надходить в систему опалення та ГВП. А дим, який утворюється в процесі згорання твердопаливні котли Рівне мають трубку через яку віддаляється через димохід. Після цього в будинку зберігається тепло, бо рівень ККД вищий, ніж у газового котла який втрачає по трубах до 20% опалення.
Пелетний котел
ККД такого котла вже трохи вище і становить 90%. До переваг такого виду котлів відноситься автоматизація роботи, так як подача палива в міру його згоряння здійснюється системою бункер + шнек. Однак ця перевага і стало недоліком: така конструкція дуже складна у виготовленні.
Піролізні котли
ККД таких котлів становить уже близько 92%. Підвищується воно за рахунок того, що весь процес горіння розділене на 2 етапи: на першому згорає саме паливо при нестачі кисню. В результаті цього процесу виділяються піролізні гази, які надходять в іншу камеру. Там відбувається згорання цих газів і також виділення тепла в результаті цього. Саме це і сприяє збільшенню ефективності роботи котла, а також досягненню економії у витраті палива.
Котли тривалого горіння
Як ви напевно зрозуміли з назви, головна особливість цього обладнання - у тривалому процесі горіння. Це означає, що паливо вам потрібно підкладати рідше, ніж для інших видів котлів (1 раз за 2-3 доби). Справа в конструктивній особливості котлів Рівне: процес згоряння палива ділиться на кілька етапів. Спершу великий обсяг палива повільно тліє в топці з мінімумом подачі кисню. В результаті цього тління утворюється газ, який далі подається в камеру згоряння і там спалахує через активну подачі кисню. Прогорання дров в таких котлах починається з верхньої частини. Це сприяє виробленню більшої кількості тепла.