Ринку гуматів України властива делікатна специфіка у вигляді наявності величезної кількості імпортних та вітчизняних продуктів з різними характеристиками та нормами внесення як за листом, так і через систему поливу. Гумати є складними хімічними речовинами, що мають безліч властивостей:
- полідисперність,
- нерегулярність будови,
- поліфункціонасльність.
Ці властивості проявляються за рахунок поєднання в молекулярній структурі ароматичного ядра та гідрофільної периферії, що складається в основному з аліфатичних, олігосахаридних та олігопептидних фрагментів.
Якщо ви бажаєте придбати гумат калія за вигідною ціною,то у такому разф вам варто скористатися пропозицією інтернет-магазину ferteffect.com.ua!
Однією з фізичних характеристик, що визначають ефективність гумату як активатор біохімічних процесів, є такий параметр, як ємність катіонного обміну (ЕКО).
ЕКО – загальна кількість катіонів одного роду, що утримуються ґрунтом в обмінному стані за стандартних умов і здатних до обміну на катіони взаємодіючого з ґрунтом розчину. Цей параметр показує, як добре грунт може тримати катіони, а значить, більш високе значення ЕКО дозволяє ґрунту утримувати більшу кількість елементів живлення. Внесення добрив у ґрунт з низьким параметром ЕКО не призведе до збільшення його родючості, якщо заздалегідь не було внесено добрива класу ґрунтових кондиціонерів (до яких слід відносити гумати), що підвищують параметр ЕКО. Купити гумат калію можна на ferteffect.com.ua!
Ґрунти з високим вмістом катіонів здатні краще утримувати вологу через те, що вода є полярною молекулою і притягується позитивно зарядженими катіонами (водневі зв'язки). Рослинам, що ростуть у ґрунті з високим показником ЕКО, не потрібно багато енергії на пошук вологи та мінералів – ця енергія спрямовується на ростові процеси.
Світова промисловість обрала як ідеальну сировину для екстракції гумінових речовин леонардит (осадові шари м'якого бурого вугілля). Через відносну нескладність процесу вилучення та низьку вартість праці світовим лідером за обсягами виробництва гуматів є Китай, який постачає свою продукцію (як сировину, так і кінцевий продукт) до багатьох країн світу. Поряд з Китаєм виробляють гумат калію в Австралії, Іспанії, Німеччині, Мексиці, США та інших країнах.
У більшості випадків сухі гумати калію містять 10-13% К2О та 70-80% гумінових речовин. У зв'язку з цим цікавою особливістю китайської продукції є зазначення вмісту речовин у перерахуванні на суху речовину, тоді як будь-який сухий гумат може містити від 10 до 15% вологи.
Враховуючи, що при екстракції гуматів з леонардиту або торфу використовується переважно луг, реакція гумату лужна та рН, як правило, 8,5–11.