Для компактної кухні вибирають варильні поверхні. Вони менші за габаритами від стандартної плити. Виробники пропонують широкий їхній асортимент, тому техніку класифікують за різними критеріями.
Спосіб живлення
Варильні поверхні працюють за допомогою підключення до електроенергії або газу. Кожен варіант має недоліки та переваги. Електричні моделі можуть бути оснащені такими нагрівальними компонентами:
- компактна та продуктивна Hi-light стрічка;
- швидкі за нагріванням та охолодженням галогенні лампи;
- економічна індукційна котушка;
- доступний за вартістю звичайний ТЕН.
Газовий різновид панелі сприяє швидшому приготуванню страв. Доступні для купівлі й комбіновані варильні поверхні, оснащені фаєрками декількох типів. Вони підійдуть для регіонів, де є перебої з постачанням обох ресурсів. Такі моделі компонують у собі плюси двох різновидів плит. Розповсюджене поєднання 2+2 або 3+1.
Скільки має бути конфорок
Цей параметр впливає на розміри самої поверхні. Чим вища їхня кількість, тим більше страв можна готувати одночасно. Плита на 2 фаєрки підійде для користування 1-2 людьми. Модель із трьома місцями для посуду буде оптимальною, якщо треба зекономити простір, а двох конфорок не вистачає. Пристрій із чотирма робочими зонами підійде для кухонь різної площі. Техніка з п’ятьма фаєрками буде зручною для любителів готувати або для великої родини.
Різновид керування
Залежно від цього параметру поверхня буває сенсорною та механічною. Другий її варіант оснащений поворотними перемикачами для вимикання, вмикання та регулювання інтенсивності нагріву. Такі моделі довговічні, стійкі до пошкоджень, приємні на дотик, прості в догляді.
У більшості випадків ручки знімні. Пристрій із сенсорним керуванням оснащений розширеним арсеналом опцій та підтримує точні налаштування. Він швидко реагує на зміну параметрів. Широкий асортимент варильних поверхонь представлений в Allo в Одесі, вибирайте оптимальну для вашої кухні модель, зважаючи на її технічні параметри.
Корпус поверхні
Варильні панелі виготовляють із термостійкого, міцного матеріалу. Тому вони відрізняються зносостійкістю та довговічністю. Матеріал корпусу:
- Склокераміка: швидко нагрівається, відрізняється якісною теплопровідністю та естетичним виглядом, економічна у використанні електроенергії, але складна в догляді.
- Гартоване скло: стійке до високої температури та важкого посуду, вразливе до механічного точкового впливу.
- Емальована: проста в догляді, приємний дизайн, але нестійка до агресивних мийних засобів.
- Нержавіюча сталь: доступна за вартістю, але випускається лише в стандартному забарвленні.
Найдешевші пристрої прості за дизайном та оснащені базовими функціями. Середньої вартості моделі пропонують ширші можливості. Найдорожчі підійдуть для найвибагливіших користувачів.